Проекти та інновації

Законопроєкт про «економічне бронювання» зареєстрували у Верховній Раді

12 червня 2024, 15:00Новини354

Этот материал также доступен на русском

Сплата підвищеного збору відбувається не працівником, а самим бізнесом

  • Посилання скопійованоlink copied

Законопроєкт про «економічне бронювання» – «Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки» №11331 зареєстрований у Верховній Раді 11 червня.

Про це повідомив один із авторів документу, народний депутат, голова комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Деталі

  • Законопроєкт має допомогти долати ті виклики, які виникли в українських виробників через повномасштабне вторгнення, зазначив Наталуха і розкрив конценцію документу.
  • Кожен субʼєкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 000 грн на місяць за працівника – має можливість його забронювати.
  • Сплата підвищеного збору відбувається не працівником, а самим бізнесом. Він сам визначає, хто для нього найбільш критичний і підтверджує це відповідними податками.
  • Бронювання поширюється на кожен субʼєкт господарювання, що нівелює проблему, наприклад, з неможливістю броні для представництв міжнародних компаній чи ФОПів. Останні можуть забронюватися, якщо підтвердять реальне ведення діяльності протягом останнього року.
  • Відсоткову межу заброньованих та процедуру визначатиме Кабмін. Механіка сплати підвищеного військового збору окреслена у повʼязаному законопроєкті № 11332.

Незабаром у парламенті будуть зареєстровані два альтернативних законопроекти, що будуть включати: модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 000 грн, а також змішану модель – 35 000 грн зарплати для найманого працівника, 20 000 грн військового збору для ФОП, повідомив Наталуха.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…