Проекти та інновації

Законопроект №5600 претендує на звання найбільш «драконівських» змін в Податковий кодекс, – політик

5 липня 2021, 09:00Новини253

Этот материал также доступен на русском

Законопроект був розрахований на політику деолігархізації, а в реальності вийшло, що закон ускладнить життя простим українцям, звичайним підприємствам, яким і так важко в сучасних ковідних реаліях.

  • Посилання скопійованоlink copied

Законопроект №5600 претендує на звання найбільш «драконівських» змін в Податковий кодекс, коли “гайки” планують закрутити багатьом українцям, – зазначає народний депутат України у Верховній Раді України VIII скликання Тетяна Острікова.

«Новації» законопроекту №5600 було ухвалено ВР в 1 читанні, і це поки що єдина позитивна новина. Дякуємо, що хоч не проголосували в цілому, як закон. Тепер бізнес-спільноті потрібно відволікати свій ресурс, час, увагу від бізнес-процесів у власному підприємстві, забути про сімейний відпочинок, а займатися боротьбою проти чергових «фіскальних фантазій» влади. Найгірше те, що в цьому разі такі фантазії влади в буквальному сенсі стосуються кожного:

  • і великого бізнесу, якому в наказовому порядку треба стати прибутковим та «забути» про накопичені під час пандемії збитки;
  • і середнього бізнесу – фермери, будівельники, на яких зростає податкове навантаження, розширюються права податківців;
  • і малого бізнесу – крафтові пивовари, селяни-одноосібники, що вирощують та продають на ринках свою власну продукцію;
  • і громадянам – йдеться про оподаткування придбання та продажу житла, а також істотного розширення переліку машин, з яких щорічно треба протягом 5 років сплачувати 25000 грн транспортного податку”, – йдеться у повідомленні.

Пані Острікова прогнозує, що з прийняттям документу відбудеться підвищення ставки акцизів та рент, зокрема на:

  • алкоголь;
  • тютюнові вироби;
  • мобільний зв’язок та мобільний інтернет.

“Це податки на споживання, тож сигарети, пиво, алкогольні напої, мобільний зв’язок неминуче здорожчають. Крім того, запроваджується ПДВ на операціі з продажу житла, крім доступного та того, що будується із залученням державних коштів, що теж неминуче означає здорожчання житла, тобто привіт покупцям житла, яким і так важко в наш час назбирати кошти та придбати омріяну квартиру. Окрім цього, якщо ви маєте: – земельну ділянку 0,5 га і продаєте врожай на ринку – сплачуйте податки; – сільськогосподарську землю більше 0,5 га – сплачуйте так зване мінімальне податкове зобов’язання – розрахункову за принципом «підлога-палець-стеля» суму податку незалежно від того, чи є врожай, чи є самі збитки”, – каже політик.

Для селян, що не здають свій пай в оренду, податок на землю, який вони зараз сплачують, може істотно зрости, подекуди у 17 разів. А от у разі передачі таких земельних ділянок в оренду (суборенду), їх розмір враховується при визначенні загального мінімального зобов’язання орендарів. Принцип простий – не хочеш платити збільшений розрахунковий податок – здавай ділянку в оренду агрохолдингам. В них сума сплачених інших податків перекриє так зване мінімальна податкова зобов’язання.

“Але найгірше, і, на мій погляд, найбільш «драконівське» в цьому законопроекті – це необґрунтоване розширення повноважень недореформованих податківців! Не терплю маніпуляцій, тож наведу цитату з тексту 5600: «Право податкової застави виникає з дня подання скарги до контролюючого органу вищого рівня та/або звернення платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу про нарахування суми грошового зобов’язання».
Тобто до вас прийшла податкова перевірка, зрозуміло, що виявила порушення, (а куди ж без них, якщо в бюджеті «діра», а в податкової – план), написала акт перевірки, з яким ви не погоджуєтесь і оскаржуєте в суді, – таких справ мільйони! Але, як тільки ви подаєте позов до адміністративного суду щодо оскарження донарахувань податкової, – все майно потрапляє в податкову заставу. Що означає неможливість роботи, зупинку діяльності і інші негативні наслідки”, – тлумачить норми юрист.

За словами пані Острікової, законопроект був розрахований на політику деолігархізації, а в реальності вийшло, що закон ускладнить життя простим українцям, звичайним підприємствам, яким і так важко в сучасних ковідних реаліях.

“То ж не дивно, що економічна спільнота нашої держави виступає проти цього закону та пропонує сформувати альтернативу, яка буде справді раціональною для економіки та справедливою для людей”, – резюмує експерт.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі