За кордономОгляд ЗМІ

Захід розмірковує над дозволом олігархам з рф заплатити за вихід з-під санкцій, а кошти направити на відновлення України, – ЗМІ

27 травня 2022, 12:11Новини356

Этот материал также доступен на русском

Таку ідею озвучила віцепрем’єр та міністр фінансів Канади Христя Фріланд під час зустрічі очільників Мінфінів G7 у Німеччині.

  • Посилання скопійованоlink copied

Західні союзники обмірковують, чи дозволити російським олігархам відкупитися від санкцій і використати ці гроші на відбудову України.

Про це повідомляє AP із посиланням на урядовців, знайомих з цим питанням, – пише БЦ.

Минулого тижня таку ідею озвучила віцепрем’єрка та міністерка фінансів Канади Христя Фріланд під час зустрічі очільників Мінфінів G7 у Німеччині.

Вона порушила це питання після того, як з відповідною пропозицією до неї звернулися кілька олігархів, каже один зі співрозмовників видання. Зазначається, що Фріланд знає деяких російських олігархів ще з часів, коли вона була журналісткою у Москві.

Він зазначив, що українська сторона знала про цю дискусію. Чиновник зазначив, що це також в інтересах Заходу, щоб відомі російські олігархи відмежувалися від президента РФ Володимира Путіна, водночас забезпечив фінансування Україні.

“Ми б про це не обговорювали, якби не було деякого комфорту з боку українців. Ми повинні знати, що це працює і для них”, – зазначив один зі співрозмовників.

Пропозиція була висунута в контексті надання Україні додаткових грошей та обговорення використання для цих цілей заморожених коштів та активів підсанкційних олігархів.

Наголошується, що це лише ідея, але вона знайшла певну зацікавленість з боку західних союзників.

Представники Євросоюзу під час зустрічі говорили про необхідність шукати різні та нові шляхи конфіскації активів для допомоги Україні.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону