З січня підвищиться вартість холодної води для 45 підприємств

29 грудня 2021, 09:02Новини80

Этот материал также доступен на русском

Найвищі тарифи встановлені для побутових клієнтів Запорізького «Облводоканалу» – 54 гривні, 63 копійки за 1 кубометр без урахування ПДВ.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні вже з 1 січня 2022 року підвищиться тариф на холодну воду та водовідведення. Відповідне рішення ухвалила Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг. Рішення про зміну тарифів прийнято для 45 водоканалів, про це повідомила пресслужба Регулятора, – пише Україна Комунальна.

Відповідне рішення розміщено на сайті регулятора. Найвищі тарифи встановлені для побутових клієнтів Запорізького «Облводоканалу» – 54 гривні, 63 копійки за 1 кубометр без урахування ПДВ.

Для користувачів «Уманьводоканалу» ціна становитиме майже 48 гривень, у «Бердянськводоканалу» – на 44 копійки менше. У Києві – тарифи зростуть на 20% – до 30 гривень 38 копійок.

Також зростуть тарифи для користувачів «Тернопільводоканалу» та «Дніпроводоканалу» – 36,67 гривень та 31,36 гривень відповідно.

Раніше ми повідомляли, що Київводоканал також отримав новий тариф на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 2022 рік у розмірі 30,384 грн/м³ з ПДВ.

Перегляд тарифів Регулятором визначено:

  • збільшенням підприємством витрат на електроенергію;
  • збільшенням витрат на теплоенергію;
  • збільшенням витрат на природний газ, що забезпечують технологічний процес та підтримання робочого стану основних засобів для виконання безперебійної роботи водопровідної та каналізаційної систем;
  • збільшенням видатків на податки та збори у зв’язку із підписанням Президентом 20.12.2021 Закону України «Про внесення змін до податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Так, прийняте рішення на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення зумовить зростання тарифів на 5,00 грн (з ПДВ), або становитиме загалом 30,38 грн за 1 м³ (в т.ч. ПДВ 5,06 грн), з них:

  • централізоване водопостачання 16,164 грн/м³ з ПДВ;
  • централізоване водовідведення 14,22 грн/м³ з ПДВ.

Витрати на середньостатистичну сім’ю з 3 осіб, які протягом місяця споживають у середньому 6,5 куб. м холодної води піднімуться на 32,50 грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Важливо докладати зусиль для допомоги не тільки кінцевому споживачеві, але й бізнесу, щоб зберегти економічний кістяк країни

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Заявку на участь у держпрограмі з релокації виробництва слід залишити на сайті Мінекономіки

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
За підрахунками експертів втрати 2022 року тільки в банківській сфері перевищать 7 трлн рублів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
На теренах Європейського Союзу українці мають право тимчасового захисту

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Аби відкрити рахунок у цій банківській установі, потрібно мати паспорт. У випадку наявності інших документів, що засвідчують особу, банк розглядає заяву індивідуально.

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Інвестори не готові розлучатися з грошима під час невизначеності