Проекти та інновації

Вирішення проблеми з валютними позичальниками: погоджено два законопроєкти

8 квітня 2021, 17:10Новини338

Этот материал также доступен на русском

Основними змінами та пропозиціями є продовження мораторію на стягнення майна за валютними кредитами на два місяці, зміна формули реструктуризації боргу, а також введення спрощеної судової процедури.

  • Посилання скопійованоlink copied

Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики погодив законопроєкти № 4398 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб» та № 4399 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб)». Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат України Тарас Тарасенко.

«Ще один крок до вирішення проблеми з валютними позичальниками зроблено! Мої два законопроєкти № 4398 та № 4399 фактично одноголосно погодив Податковий Комітет», – написав він.

За словами депутата, основними змінами та пропозиціями є продовження мораторію на стягнення майна за валютними кредитами на два місяці, зміна формули реструктуризації боргу, а також введення спрощеної судової процедури.

Так, він зазначив, що якщо боржник до відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, частково виконав зобов’язання за кредитним договором, то він має можливість реструктуризувати свій борг. Вимоги кредитора зменшуються на більшу з таких величин:

  • відсоток основного боргу за кредитом (тіло кредиту);
  • відсоток загальної вартості кредиту для споживача, що розраховується відповідно до законодавства про споживче кредитування (на дату укладення договору про надання кредиту в іноземній валюті, погашеного боржником до дня відкриття провадження у справі про неплатоспроможність).

«Незалежно від обраної формули розмір вимог забезпеченого кредитора, які підлягають погашенню, додатково зменшується на 10%, крім випадків перевищення вартості іпотеки над сумою заборгованості за кредитним договором», – вказав депутат.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…