ВРП затвердила зміни до ЄДРСР з метою забезпечення доступу до судових рішень

29 грудня 2021, 15:43Новини243

Этот материал также доступен на русском

Законодавством передбачений вичерпний перелік підстав та способів обмеження доступу до судового рішення, зокрема щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій.

  • Посилання скопійованоlink copied

Вища рада правосуддя затвердила зміни до Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, згідно з якими не допускається обмеження або відтермінування загального доступу до електронних ресурсів Реєстру з інших підстав, ніж це визначено законами України «Про доступ до судових рішень», «Про державну таємницю» і самим Порядком, зазначає пресслужба ВРП.

Так, із проханням вжити заходів щодо недопущення безпідставного обмеження загального доступу до судових рішень в ЄДРСР до ВРП звернулася Національна асоціація адвокатів України. За повідомленням НААУ, адміністратор ЄДРСР допускає дії щодо обмеження доступу до судових рішень на підставі звернень прокурорів, що не відповідає чинному законодавству.

Згідно з листом Державного підприємства «Інформаційні судові системи» отримано до виконання 1790 постанов слідчих органів щодо обмеження повного та загального доступу до електронних копій судових рішень у Реєстрі. На виконання зазначених постанов слідчих органів ДП «ІСС» обмежено повний та загальний доступ до 60080 електронних копій судових рішень, що містяться в Реєстрі.

Як зазначається, законодавством передбачений вичерпний перелік підстав та способів обмеження доступу до судового рішення, зокрема щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій. Зазначена категорія судових рішень не підлягає оприлюдненню до моменту їх розсекречування у встановленому законом порядку. Розсекречення матеріальних носіїв інформації щодо проведення негласних слідчих (розшукових) дій здійснюється у суді за поданням прокурора.

Так, без дотримання принципу відкритості судових рішень можливість вивчення та утвердження судової практики, а також превентивна функція щодо виникнення інших спорів нівелюється та порушується право особи на оскарження судового рішення. Тому ВРП вирішила внести відповідні зміни до ЄДРСР та розширити можливості використання судових рішень задля встановлення судової практики та удосконалення процедури оскарження.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Крім того, судді розповіли і про закордонний досвід щодо процедури банкрутства та порівняли його з українським

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Незважаючи на війну, адміністративні суди розглядають пенсійні справи й рішення за ними ухвалюються