Верховна Рада затвердила два антикорупційні законопроекти

8 грудня 2023, 15:25Новини250

Этот материал также доступен на русском

Передбачено збільшення кількості працівників НАБУ, а також розширення повноважень НАЗК

  • Посилання скопійованоlink copied

В п’ятницю, 8 грудня, Верховна Рада ухвалила в цілому два законопроекти, які є важливими на шляху до євроінтеграції України.

Йдеться про документи №10203-1 і 10262, повідомив у своєму Telegram-каналі замголови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

За його словами, проект закону №10203-1 щодо посилення інституційної спроможності Національного антикорупційного бюро України передбачає збільшення граничної чисельності штату НАБУ з 700 до 1000 осіб. Заплановано поетапне проведення конкурсу на заміщення додаткових вакансій – по 100 посад у 2024, 2025 і 2026 роках.

Другий законопроект – №10262 щодо приведення окремих положень у відповідність до висновків Єврокомісії щодо України – надає можливість Національному агентству із питань запобігання корупції перевіряти майно посадовців, придбане до держслужби.

“Європейська комісія у звіті звернула увагу на необхідність скасування обмежень повноважень НАЗК стосовно продовження перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та щодо перевірки майна, набутого декларантами до призначення на посаду державної служби, без шкоди для правил, що застосовуються до національної безпеки під час воєнного стану”, – зазначив нардеп.

Для цього пропонується виключити ч. 7 ст. 511 закону про запобігання корупції, яка передбачає, що під час повної перевірки декларації НАЗК не здійснює перевірку підстав отримання нерухомості і транспортних засобів, набутих суб’єктом декларування або членом його сім’ї у власність до призначення на посаду.

Вказані документи ще мають отримати підпис Президента.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…