В ЗМІ розказали, як правильно оформити допомогу по безробіттю через Портал «Дія»

12 квітня 2022, 19:03Новини1054

Допомога по безробіттю нараховується після прийняття рішення про надання статусу безробітного

 • Посилання скопійованоlink copied

Військова агресія російської федерації проти України призвела до припинення роботи низки підприємств, що спровокувало хвилю безробіття. Тому одним із пріоритетних завдань Державної служби зайнятості в період воєнного стану – сприяння працевлаштуванню безробітних на вільні робочі місця, а також посилення гарантій на отримання допомоги по безробіттю.

Більш детально про реєстрацію безробітних та порядок нарахування та виплата допомоги по безробіттю, розповідає юристка Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Дімова.

19 березня 2022 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 334 «Деякі питання реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, нарахування та виплати допомоги по безробіттю на період дії воєнного стану», якою визначив порядок реєстрації безробітних, нарахування та виплату допомоги по безробіттю під час війни. Відтепер, реєстрація безробітних можлива також за допомогою Порталу «Дія», у тому числі мобільного додатку Порталу «Дія».

Як отримати послугу?

 1. Зареєструватися чи авторизуватися у кабінеті за допомогою електронного підпису (кваліфікованого електронного підпису) на Порталі «Дія» за посиланням: https://diia.gov.ua/.
 2. Перевірите коректність особистих даних у профілі користувача, актуалізувати їх за необхідності.
 3. Заповнити заяву, відповідаючи на питання в анкеті.
 4. Обрати зручний для заявника центр зайнятості, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.
 5. Ввести номер соціального рахунку та обрати періодичність отримання виплат. Якщо немає соціального рахунку, тобто банківського рахунку, на який будуть зараховуватися соціальні виплати, під час заповнення заяви його можна не зазначати. Однак, протягом 10 робочих днів після призначення виплат необхідно відкрити рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування такої виплати (соціальний рахунок) та надіслати його реквізити на електронну пошту центру зайнятості, до якого подавалася заява.
 6. Завантажити необхідні документи: паспорт, документ про останній вид зайнятості, документи про освіту тощо.
 7. Перевірити сформовані заяви про надання статусу безробітного та про призначення допомоги по безробіттю і підписати їх електронним підписом (кваліфікованим електронним підписом).

Статус розгляду заяви можна перевірити у кабінеті заявника на Порталі «Дія». Окрім того інформація про результат розгляду заяви буде направлено на електронну пошту заявника та надіслано на вказаний у заяві номер телефону у вигляді смс.

Допомога по безробіттю нараховується після прийняття рішення про надання статусу безробітного на вказаний соціальний рахунок з визначеною періодичністю та урахуванням наданих центром зайнятості послуг у цей період.

Увага! В адміністративно-територіальних одиницях, де центри зайнятості не мають можливості забезпечити фінансування допомоги, виплата допомоги по безробіттю здійснюється АТ «Державний ощадний банк України» шляхом перерахування коштів на банківський рахунок (за стандартом IBAN) в банку, в якому відкрито рахунок одержувача, або здійснення грошових переказів через міжнародну платіжну систему «MY TRANSFER».

Нагадуємо, статус безробітного може набути:

 • особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи;
 • особа з інвалідністю, яка не досягла пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу;
 • особа, молодша 16-річного віку, яка працювала і була звільнена у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності (штату) працівників (частина перша статті 43 Закону України «Про зайнятість населення»).
Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статті • Влада i люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

Мінюст

Статті • Влада i люди
Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці

Мінюст

Статті • Влада i люди
За останні роки кількість справ про банкрутство зменшується, на відміну від числа бажаючих стати арбітражними керуючими

Мінюст

Статті • Влада i люди
Деякі банки відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та сум коштів, які наявні на рахунках боржника