Про це йшлося на зустрічі першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки Олексія Любченка з Українською радою бізнесу 7 вересня, зазначає FinClub.
«Регулювання інтернет-комерції – вимоги сьогодення. Адже неможливість ідентифікувати онлайн-продавця спричиняє незахищеність прав споживача та бюджетні втрати через нереєстрацію продавців як підприємців. Отже, щоб розв’язати ці проблеми, ініціюємо механізм добровільної ідентифікації в реєстрі інтернет-магазинів продавцями товарів в електронній комерції», – зазначила заступниця Міністра економіки Ірина Новікова.
Так, проєкт закону «Про захист прав споживачів» (у новій редакції) містить норми, якими передбачено, що підприємці, які здійснюють електронні продажі, обов’язково повинні будуть розміщувати інформацію про себе, як суб’єкта господарювання та перелік інформації про продукцію.
У законопроєкті надається визначення «електронний торговельний майданчик (маркетплейс)» та «електронний сервіс порівняння продукції (прайс-агрегатор)»; встановлюється відповідальність за ненадання повної інформації суб’єктом господарювання щодо його ідентифікації.
Водночас Держпродспоживслужба отримує право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до вебсайтів суб’єктів господарювання, які використовують нечесну підприємницьку практику, порушують законодавство про захист прав споживачів та яких неможливо ідентифікувати. Також встановлюється відповідальність за надання недостовірних даних.
Наразі проєкт закону знаходиться на розгляді Кабінету Міністрів України.
Паралельно з цим Мінекономіки спільно з Мінцифри працюють над створенням платформи «Е-споживач» для продавців, які здійснюють господарську діяльність в інтернет-магазинах, зокрема маркетплейсах, прайс-агрегаторах, класифайдах. Цей електронний сервіс дозволить ідентифікувати продавця шляхом надання йому статусу Держпродспоживслужбою «Перевірений продавець».
Також Мінцифри розробило проєкт закону «Про внесення змін до закону «Про електронну комерцію» щодо внесення інформації продавцями до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів». Законопроєкт передбачає створення «Єдиного реєстру продавців у сфері електронної комерції», запровадження механізму перевірки достовірності даних продавців шляхом введення добровільної ідентифікації та верифікації та встановлення відповідальності за надання недостовірних даних.