Уряд змінив порядок імпорту будівельної продукції для повоєнної відбудови

9 червня 2022, 10:36Новини230

Этот материал также доступен на русском

Технічний регламент – це документ, у якому описані характеристики тієї чи іншої продукції або вимоги до її виробництва

  • Посилання скопійованоlink copied

Новини для імпортерів та виробників будівельних виробів: уряд спростив процедури імпорту будівельної продукції. Відповідні зміни було внесено Кабінетом Міністрів до Технічного регламенту будівельних виробів (продукції).

Технічний регламент – це документ, у якому описані характеристики тієї чи іншої продукції або вимоги до її виробництва, позначень, пакування, маркування тощо, дотримання яких є обов’язковим для того, щоб продукція безперешкодно ввозилася і реалізовувалася на території України.

Часто технічні регламенти не містять прямих вимог безпосередньо до характеристик продукції, зазначені характеристики наведено у відповідних державних стандартах, а в Технічному регламенті описано, які процедури необхідно здійснити виробнику або імпортеру для підтвердження відповідності цим стандартам.

Технічний регламент у такому разі містить відповідь на запитання: чи достатньо виробнику або імпортеру просто задекларувати відповідність товару вимогам до його якості або ж таку відповідність повинен підтвердити акредитований в Україні орган оцінки відповідності, видавши сертифікат відповідності на продукцію. Саме така ситуація має місце у випадку з Технічним регламентом будівельних виробів (продукції).

Отже, згідно зі змінами до Технічного регламенту на період військового стану та протягом наступних 90 календарних днів після його завершення:

  • імпортерам дозволяється ввозити будівельну продукцію з країн – членів ЄС без сертифікації, а лише на підставі декларації показників будівельних виробів (продукції) – документа, який самостійно видає іноземний виробник на підтвердження відповідності якості продукції вимогам європейського законодавства. Така декларація може бути складена мовою оригіналу, але при цьому супроводжуватися копією, викладеною державною мовою;
  • якщо внутрішній виробник не може провести оцінку відповідності із застосуванням процедур, визначених Технічним регламентом (наприклад, провести сертифікацію), такий виробник за погодженням з Мінрегіоном має право використати іншу процедуру, передбачену законодавством та доступну йому в умовах, що склалися.

Таким чином, уряд для пришвидшення відбудови пошкоджених об’єктів спростив процедури оцінки відповідності будівельних виробів – очікується, що цей крок сприятиме прискоренню імпорту будівельних виробів з-за кордону та виходу на ринок вітчизняних. А отже, допоможе Україні у нелегкій справі повоєнної відбудови.

Джерело

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні