За кордоном

Уряд Ірландії може майже в шість разів скоротити соціальні виплати українським біженцям – Euronews

19 грудня 2023, 12:15Новини285

Этот материал также доступен на русском

Згідно з новою політикою, Ірландія надаватиме безплатне житло біженцям лише на 90 днів, після чого особи, які шукають міжнародного захисту, повинні будуть знайти власне житло.

  • Посилання скопійованоlink copied

Ірландія має намір скоротити соціальні виплати біженцям з України, щоб привести їх у відповідність до решти Європи. Біженцям також доведеться за 90 днів шукати власне житло.

Проте, це далеко не все до чого слід готуватися українцям, пише видання Euronews.

З моменту російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року до Ірландії прибули понад 100 тис. біженців з України, і їх було тепло прийнято. У липні минулого року тодішній прем’єр-міністр Ірландії Міхол Мартін говорив: “Виходячи з мого досвіду, отриманого під час поїздок по всій країні, можу сказати: наші люди відрізняються великою теплотою по відношенню до біженців, і громади працюють з українською громадою, щоби біженці відчували себе бажаними гостями”.

Тепер уряд Ірландії має намір скоротити соціальні виплати з 220 євро на тиждень до 38,80 євро на тиждень. Цей крок покликаний скоротити кількість українців, які прибувають до Ірландії.

“На даний момент Ірландія прийняла 100 тис. українських біженців, 75 тис. з них отримали надане державою житло, і система дійсно працює на повну потужність, але влада дійшли висновку, що більше не можуть продовжувати забезпечувати таку кількість біженців”, – пояснює політичний кореспондент Irish Daily Mail Крейг Х’юз.

Ситуацію ускладнив і той факт, що багато українських біженців, які просили раніше міжнародного захисту в інших державах ЄС, потім мігрують до Ірландії, де соціальні виплати щедріші. Згідно з новою політикою, Ірландія надаватиме безплатне житло біженцям лише на 90 днів, після чого особи, які шукають міжнародного захисту, повинні будуть знайти власне житло.

Пропонована зміна політики розглядається деякими як подія, яка створить більше проблем, ніж вирішить. Жоден член ірландського уряду не прокоментував Euronews останні новини щодо виплат українцям.

Ірландський Червоний Хрест каже, що така зміна політики стане серйозною проблемою для біженців.

“Куди підуть ці люди, переважно жінки та діти, якщо після 90 днів у них не обов’язково буде робота, тому що вони не говорять англійською, або їм треба стежити за дітьми і як вони зможуть знайти житло на приватному ринку оренди будинків в Ірландії, де він і так перебуває під сильним тиском?”, – висловила занепокоєння Генеральний секретар Ірландського Червоного Хреста Дейдра Гарві .

Водночас кореспондент Euronews Кен Мюррей вважає, що попри все Ірландія завжди була і залишатиметься популярним напрямом для людей, які шукають міжнародного захисту:

“Однак через нестачу житла, що зробило деякі політичні партії дуже непопулярними, уряд вирішив: “Досить”. Очікується, що починаючи з наступного місяця українці, які збиралися шукати міжнародного захисту в Ірландії, можливо почнуть виїжджати в інші місця”, – сказав Мюррей.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?