За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 29 квітня

29 квітня 2022, 13:04Новини368

Этот материал также доступен на русском

Прогнозуємо, що ще місяць-другий, і в росії не працюватиме жоден притомний іноземний бізнес

  • Посилання скопійованоlink copied

Російська агресія проти України викликала безпрецедентну санкційну відповідь зі сторони Заходу. Замороження активів центробанку рф, відключення великих банків від системи SWIFT та арешт майна наближених до владної верхівки РФ олігархів були неочікуваними для Москви. Проте цих заходів, вочевидь, було не достатньо для того, аби зупинити російську агресію.

Більше того, завдяки енергетичній кризі у Європі, росія продовжує заробляти рекордні прибутки від експорту своїх енергоресурсів. Але з кожним днем стає все більш очевидно, що для того, аби завдати дійсно серйозного удару економіці рф потрібно обмежити її можливості щодо продажу нафти та газу. І схоже, що у Європі починають це розуміти. Принаймні, у Євросоюзі повним ходом йде підготовка нового, шостого, пакета санкцій проти росії. Нові економічні обмеження проти агресора ризикують бути на порядок жорсткішими, аніж попередні, адже цього разу деякі рішення не блокуватиме Німеччина.

На цьому фоні логічним є й той факт, що все більше великих компаній приймають рішення про повний вихід з росії після призупинення діяльності. Дуже показовими є приклади тютюнових гігантів, які далеко не першими відреагували на війну в Україні та спочатку прийняли дуже обмежені кроки, які впливали більше на майбутній розвиток, але не на поточні бізнес-операції. Зараз компанії переглядають свої позиції: виробник сигарет Davidoff британська Imperial Brands вже продала всі свої російські активи, а найбільший виробник сигарет в рф Japan Tobacco активно розглядає таку можливість.

Прогнозуємо, що місяць-другий, в росії не працюватиме жоден притомний іноземний бізнес.

Ситуація станом на 29 квітня 2022 року

  • Франція очікує на прийняття наступного тижня шостого пакету санкцій ЄС проти росії, що стосується, зокрема, постачання російської нафти. Про це заявила у п’ятницю офіційний представник французького МЗС Анн-Клер Лежандр. “Тиск на росію чиниться не лише у вигляді військових поставок Україні, а й шляхом санкцій проти рф, – сказала вона. – Ми продовжуємо чинити економічний тиск на росію”.

  • Національний банк України закликав регуляторів небанківського фінансового ринку Австрії, Болгарії та Латвії підтримати вихід міжнародних страхових та інших небанківських фінансових груп із ринків росії та білорусі.
  • Третій у росії за номерним фондом британський готельний оператор InterContinental Hotel Group, якому належать готелі Holiday Inn, InterContinental, Crowne Plaza та Indigo, розпочав підготовку виходу з росії.

  • Фінська влада конфіскувала два спортивні автомобілі Ferrari загальною вартістю 300 тис євро та два моторні човни загальною вартістю 225 тис євро російського підсанкційного олігарха Бориса Ротенберга.
  • Провідна данська енергетична компанія Ørsted не має наміру оплачувати постачання російського газу в рублях. Про це йдеться у поширеній у п’ятницю заяві її генерального директора Мадса Ніппера.

  • Велика американська компанія з виробництва сільськогосподарських хімікатів та насіння Corteva вирішила піти з рф: ініціює план припинення виробництва та підприємницької діяльності. Про це йдеться у заяві компанії від 28 квітня.
  • Польський ритейлер та виробник одягу LPP SA, власник брендів Reserved, Cropp, House, Mohito та Sinsay, вирішив продати свій бізнес у росії.
  • Німецька хіміко-промислова компанія Henkel через війну в Україні вирішила припинити бізнес на території білорусі. Про це йдеться в опублікованій у п’ятницю заяві виробника. У компанії нагадали, що у зв’язку із ситуацією в Україні ще в середині квітня Henkel вирішила припинити діяльність у росії.

  • Індійський уряд попросив місцевий бізнес оцінити можливість купівлі частки BP у “Роснафті” та частки ExxonMobile у проекті “Сахалін-1”. У першому випадку це запропонували зробити декільком держкомпаніям, у другому – компанії OVL. Американська Exxon і британська BP раніше оголосили про вихід з росії через санкції.
  • Французька енергокомпанія TotalEnergies має намір вже до кінця поточного місяця зупинити бізнес мастильних матеріалів у росії. Про це заявив глава компанії Патрік Пуянне.

  • Асортимент ковбасних виробів на росії може скоротитися через заборону Євросоюзу поставлятимуть на росію штучну оболонку для ковбас та сосисок. М’ясопереробники визнають залежність від імпортної оболонки.
  • Австрійська нафтогазова компанія OMV розглядає можливість продажу своєї частки у спільному з “Газпромом” та німецькій Wintershall Dea спільному підприємстві (СП) з розробки Південно-Руського родовища, повідомив у п’ятницю під час телеконференції глава компанії Альфред Штерн.
  • Кількість нових кредитних карток, виданих російськими кредитними організаціями у березні 2022 року, скоротилася на 28,5% порівняно з лютим. Це найнижчий показник за останні декілька років, повідомляє прес-служба російського Нацбюро кредитних історій.
  • Середньодобовий видобуток нафти та газового конденсату в росії з 1 по 29 квітня 2022 року склав 1,372 млн тонн, знизившись майже на 9% порівняно з рівнем березня, коли середньодобовий видобуток нафти становив 1,504 млн тонн. Про це ТАРС повідомило джерело, знайоме з даними офіційної статистики з видобутку нафти.
  • Калінінградський завод «Автотор», що збирає автомобілі Kia та Hyundai, йде у корпоративну відпустку з 1 по 22 травня. Причина — проблеми із постачанням комплектуючих, повідомляє «Комерсант».

  • Російські виробники соків та прохолодних напоїв повідомили про ризик зупинення виробництва через проблеми з комплектуючими. Про це повідомив голова російської Спілки виробників соків, води та напоїв Максим Новіков, пояснюючи, що 90% таких виробництв укомплектовано закордонним, насамперед європейським, обладнанням. Заміна комплектуючих російськими аналогами зараз неможлива, наголошує Новіков, вказуючи, що одним із вузьких місць є виробництво чіпів, які на 80-90% виробляються на одному із заводів Тайваню.

  • Влада Польщі зобов’язала польську доньку “Новатека” передати держкомпаніям свою газову інфраструктуру – про це повідомив прес-секретар уряду.

 

 

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога