За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 11 липня

11 липня 2022, 08:56Новини364

Этот материал также доступен на русском

Лондон продовжує стверджувати, що йому не потрібне жодне «перезавантаження відносин» із Москвою

  • Посилання скопійованоlink copied

Британській владі слід вислати низку «небезпечних» громадян РФ, вважає кандидат у прем’єр-міністри Том Тугендхат. Політик, який також обіймає посаду голови спецкомітету Палати громад із закордонних справ, закликав країну «відстоювати свої інтереси».

Як передає Sky News, він зазначив, що людям у вразливому становищі, які перебувають у Великій Британії на законних підставах, необхідно допомагати. Проте, за його словами, не можна робити королівство «притулком для небезпечних росіян». «Тому я наполягаю на висилці співробітників КДБ і тих, хто з ними пов’язаний… Я хочу гарантій того, що люди, які загрожують і підривають нашу безпеку, не знайдуть тут притулку», — пояснив Тугендхат.

Також він висловив думку, що Лондону не потрібне «перезавантаження відносин» із Москвою.

Іншими словами, Росія – це токсично, і так триватиме ще довго. Такою є вартість безглуздої війни проти України.

Ситуація станом на 11 липня 2022 року

  • Канада розширить існуючі санкції проти РФ у нафтовому, газовому та хімічному секторах, включивши до них промислове виробництво. Про це йдеться в урядовому прес-релізі. Там зазначили, що нові заходи заборонять канадським службам робити свій внесок у виробництво товарів, які виробляють ці сектори. Нові санкції стосуватимуться наземного й трубопровідного транспортування, виробництва металів, а також транспортного, комп’ютерного, електронного й електричного обладнання та машин. Щойно заходи набудуть чинності, у канадських підприємств буде 60 днів для їх виконання.

  • Російська “дочка” міжнародної компанії з підбору персоналу Hays перестала бути частиною групи компаній і повністю перейшла під контроль російського менеджменту. Про це пише Forbes Russia із посиланням на повідомлення російської компанії, яка буде працювати під новим брендом Get experts. Зазначається, що штаб-квартира Hays продала російську юрособу, ТОВ “Хейз Спешіаліст Рекрутмент”, російському менеджменту. За даними СПАРК, зараз ТОВ “Хейз Поспіхіст Рекрутмент” знаходиться на стадії ліквідації. Нова юрособа, ТОВ “Гет Експертс”, була зареєстрована у квітні.

  • Влада Берліна вперше не дозволила продати нерухомість громадянці Росії, яка потрапила в санкційний перелік Європейського Союзу у зв’язку з повномасштабною російською агресією проти України. Про це повідомляє RBB24, передає Європейська правда. Імені росіянки, яка намагалася продати нерухомість у Берліні, правоохоронці не називають. Оголошення про продаж було створене ще у 2021 році, але угода затяглася. Після оголошення санкцій ЄС нотаріус, який супроводжував продаж нерухомості, повідомив банк і фінансові органи про те, що його клієнтка більше не може отримувати дохід від своїх активів. Як наслідок, на угоди з її участю було накладено заборону. За даними RBB, з 2004 по 2021 роки російські громадяни інвестували в берлінську нерухомість 546 млн євро. Пошук усіх активів, які можуть підлягати санкціям, ускладнює відсутність єдиної бази даних нерухомості.

До речі

Ураження санкційною зброєю: хроніки 8 липня
Новини • Війна з Росією
  • За час повномасштабної війни у російських та білоруських компаній, які працювали в Києві, було заарештовано 9,4 тис. тонн газового конденсату, 94 млн кубометрів природного газу та 1,1 тис. тонн нафти. Про це повідомив керівник Київської міської прокуратури Олег Кіпер, передає enkorr. “Серед арештованого майна: 808 залізничних вагонів, 79 річкових суден, 4 асфальтобетонні заводи, 53 транспортні засоби, 87 одиниць будівельної та сільськогосподарської техніки, корпоративні права 8 компаній, 250 банківських рахунків 23 компаній, 8 земель ділянок, 36 об’єктів нерухомості, 9,4 тис. тонн газового конденсату, 94 млн кубометрів природного газу та 1,1 тис. тонн нафти”, – сказав Кіпер. Він також зазначив, що за чотири місяці повномасштабної війни накладено арешт на майно та активи компаній на суму понад 7,9 млрд грн.
  • Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) Білорусі в іноземній валюті з “CCC” до “C” (“неминучий дефолт”). При цьому у пресрелізі агентства зазначається, що рішення про зниження рейтингу відображає рішення білоруської влади здійснювати платежі за єврооблігаціями в доларах США у місцевих рублях. “Перший платіж у місцевій валюті для виплати відсотків у доларах США за єврооблігаціями 2027 року було здійснено в рамках цього процесу 29 червня, у день оголошення. Це суперечить документації облігацій, яка не дозволяє здійснювати розрахунки в альтернативних валютах”, – наголошується у повідомленні. Fitch уточнює, що у випадку, якщо виплати не будуть здійснені у доларах до кінця пільгового періоду, це трактуватиметься як дефолт.

  • Ринок нерухомості у Росії очікує стагнація на тлі падіння попиту громадян на придбання житла. Таку думку в інтерв’ю радіостанції “Говорить Москва” висловив президент Російської гільдії ріелторів Олег Самойлов. Він вважає, що вартість квартир та будинків у перспективі зростатиме. Експерт бачить кілька умовних сценаріїв подальшого розвитку подій. Так, якщо ситуація в економіці покращиться, то й у людей з’являється більше грошей, «а оскільки відкладений попит у населення вкрай великий, ринок знову набере дійсно активних обертів». В даному випадку, вважає Самойлов, ціни, найімовірніше, підуть вгору «просто тому, що як мінімум вони повинні компенсувати реальну інфляцію», зазначає ПРАЙМ. Сам рієлтор схиляється до негативного сценарію. На його думку, найближчим часом більшість росіян не зможуть дозволити собі купити житло. Такий сценарій можливий на тлі стагнації економіки, підвищення вартості товарів та збереження колишніх умов кредитування.
  • У США закликали Японію посилити тиск на місцеві криптовалютні біржі, які здійснюють майнінг у Росії. Про це повідомляє газета The Financial Times. Автори статті — американські дипломати, стурбовані розмахом, якого набув видобуток криптовалюти в Іркутській області. Цей регіон вважається привабливим для майнерів через дешевизну електроенергії, яку виробляють ГЕС. Після запиту американців Агентство фінансових послуг Японії (FSA) почало вимагати від криптобірж та майнерів розірвати будь-які зв’язки, які вони підтримують із Росією.

  • Російський Газпромбанк вирішив проаналізувати можливі стратегічні варіанти подальшої роботи свого швейцарського підрозділу Gazprombank, передає «Інтерфакс». Зазначається, що ці варіанти включають і можливий продаж окремих активів швейцарської «дочки» чи продаж бізнесу загалом. Загалом Gazprombank сподівається, що процес перегляду стратегії його функціонування буде завершено до кінця III кварталу поточного року. Нагадаємо також, 20 червня додатки Газпромбанку та Московського кредитного банку (МКБ) стали недоступними в App Store. Чому були видалені програми, тоді не повідомлялося. Раніше США ввели санкції проти обох кредитних організацій та були відключені від SWIFT.
  • Петербурзькі бари та ресторани зіткнулися з проблемами постачання імпортного міцного алкоголю та пива. Про це повідомляють «Ведомости» із посиланням на трьох власників мереж міських закладів. За їхніми словами, запаси міцного спиртного у них закінчуються, а замінити його після виходу великих постачальників із Росії поки що нема чим. Співвласник барів I believe, Every dog ​​і «Кексгольмські дачники» Дмитро Карчевський зазначив, що закупівельні ціни на іноземну пивоварну продукцію, що залишилася на ринку, зросли на 50%. Крім дефіциту міцного алкоголю та імпортного пива ресторатори відзначають складнощі із закупівлею деяких продуктів, наприклад, постачанням риби та морепродуктів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога