Зверніть увагу

Українців попереджають про проблеми при оформленні субсидій

20 липня 2021, 13:34Новини1580

Этот материал также доступен на русском

На сьогоднішній день в Україні є чимало бажаючих отримати субсидію на оплату ЖКП за умови, що інша прописана в приміщенні людина працює в іншому віддаленому місці, а додому практично не з’являється.

  • Посилання скопійованоlink copied

На сьогоднішній день в Україні є чимало бажаючих отримати субсидію на оплату ЖКП за умови, що інша прописана в приміщенні людина працює в іншому віддаленому місці, а додому практично не з’являється.

Однак, як повідомляє UBR.ua, довести це тільки довідкою з місця роботи не вийде. Крім того, місцеві органи соцзахисту можуть надіслати перевірку, – пише Україна Комунальна.

«Так, в таких випадках поверх довідки (вона повинна бути в справі) ми вимагаємо акт огляду. Дуже багато білоцерківців їздять до Києва на роботу. Це не настільки віддалене місто, щоб вважати, що людина не може їздити туди кожен день, а жити фактично за місцем прописки», – розповіла глава Білоцерківського управління соцзахисту Тетяна Велігорська.

Вона також підкреслила, що, наприклад, у жителів Білої Церкви є всі транспортні можливості повертатися з Києва, де вони працюють, додому регулярно.

Для отримання субсидії в подібних випадках потрібно подати до місцевого управління соцзахисту довідку з місця роботи в іншому місті. Далі співробітники соцбезу зв’язуються з прописаною в квартирі людиною по телефону і домовляються про зустріч.

Під час зустрічі із заявником складається акт огляду матеріально-побутових умов.

«Уповноважений заявник просто приходить в управління і пише заяву, вказуючи навпроти прізвища людини в колонці розділу 2 декларації, що вона не живе за місцем прописки як член домогосподарства. Нам потім передають акт огляду. Можливо, опитають ще сусідів», – розповіла глава управління.

Які документи необхідні для отримання соцдопомоги?

Довідка, що підтверджує, що людина, прописана в квартирі і перебуває в іншому місті на роботі, лікуванні, відбуває покарання і ін.

Акт обстеження матеріально-побутових умов.

Довідка про оплату комуналки.

Акт житлово-експлуатаційної організації про фактично проживають осіб. Договір оренди житла в іншому місці тощо.

При призначенні житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи зі складу домогосподарства (чоловік, дружина, неповнолітні діти) в разі, коли їх фактичне місце проживання відрізняється від адреси домогосподарства.

Доходи членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично за цією адресою не проживають, до сукупного доходу домогосподарства не враховуються (крім членів сім’ї).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро