За кордоном

Українці зможуть безоплатно їздити потягами в Хорватії: які умови та що для цього потрібно

18 березня 2023, 09:00Новини79

З березня 2023 року можуть безкоштовно їздити у II класі поїздів внутрішнього сполучення

  • Посилання скопійованоlink copied

Українці, які проживають у Хорватії, з 1 березня можуть безоплатно їздити на поїздах внутрішнього сполучення, пред’явивши смарт-картку HŽPP. Розповідаємо, які умови та як що потрібно для оформлення картки.

Зазначається, що безоплатні поїздки будуть доступні для громадян України тільки на поїздах II класу і за пред’явленням смарт-картки HŽPP з відповідним профілем.

Хто може отримати смарт-картку і скільки це коштує?

Смарт-картки видаються на підставі українського закордонного паспорта / посвідчення особи. Для оформлення картки необхідно створити профіль, який коштує 3€/22,60 HRK. Він буде чинний до кінця 2023 року.

За допомогою цієї картки громадяни можуть отримати безкоштовні квитки на поїзд у касах або в самому транспорті. Карту необхідно пред’являти касиру.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, ви можете звернутися за роз’ясненням за номером 01 4724 026 або електронною поштою informacije@hzpp.hr.

Що таке поїзди II класу?

Зазвичай у Європі вагони в поїздах поділяються на класи обслуговування – I та II класи. Відрізнити їх дуже легко. Загалом усі послуги, доступні в поїзді, передбачені для обох першого та другого класу пасажирів.

Головна відмінність у тому, що в першому класі трохи просторіше, бо місць у вагоні менше, ніж у другому класі, і сидіння комфортніші. Пасажирам першого класу у вартість квитка одразу включено резервацію місця у вагоні. Також пасажири з квитками першого класу до поїздки, без додаткової плати, можуть обміняти на квитки на інший час або на інший напрямок.

Обрати категорію поїзд II класу можна під час купівлі квитків на сайті Хорватської залізниці (HŽPP).

Щодо напрямків, то поїзди II класу в Хорватії курсують по всій країні. Детальніше про конкретні напрямки можна ознайомитися на сайті HŽPP під час вибору місць відправлення та прибуття.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Як заробляють, на що витрачають, на чому економлять і як кредитуються українці під час війни?