Проекти та інновації

Українці платитимуть не за об’єм, а за енергію газу

4 листопада 2021, 09:05Новини140

Этот материал также доступен на русском

На нову систему обліку Україна перейде з 1 травня 2022 року. Однак кубометри не зникнуть з платіжок: спожитий обсяг енергії в перерахунку на кіловат-години вказуватиметься у квитанціях додатково.

  • Посилання скопійованоlink copied

Із травня 2022 року Україна перейде на нову систему обліку газу – в кВт-год. У платіжках вказуватимуть не лише обсяг спожитих кубометрів, а й одиниці енергії (кВт-год), враховуючи калорійність палива, – повідомляє Правда.Газ.

Такі зміни передбачені проектом закону № 2553 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків щодо обсягу газу в одиницях енергії», який Верховна Рада схвалила на позачерговому засіданні 2 листопада.

Система обліку газу в одиницях енергії використовується у Європейському Союзі. Тож такий перехід синхронізує нашу газотранспортну систему (ГТС) та підземні газосховища із європейським ринком.

Новий облік матиме суттєві переваги і для звичайних побутових споживачів. Адже після переходу на енергоодиниці платити доведеться лише за кількість спожитої енергії, а не за об’єм газу. Це нововведення дозволить споживачам не турбуватися про якість та калорійність газу.

На нову систему обліку Україна перейде з 1 травня 2022 року. Однак кубометри не зникнуть з платіжок: спожитий обсяг енергії в перерахунку на кіловат-години вказуватиметься у квитанціях додатково до звичної інформації про об’єм газу.

Таким чином споживач матиме змогу порівнювати спожиті обсяги газу в одиницях енергії з іншими видами енергії, зокрема, електроенергією, й ефективніше управляти власним споживанням.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро