За кордоном

У Росії зупинилися найбільші заводи з виробництва метанолу

27 вересня 2022, 09:11Новини415

Этот материал также доступен на русском

Починають зупинятися чи помітно скорочувати обсяги роботи підприємства «Томськ Газпром», «Щекіноазот», «Метафракс» та «Томет»

  • Посилання скопійованоlink copied

Виробники метанолу в Росії зіштовхнулися із серйозними проблемами через закриття європейських ринків та падіння внутрішнього споживання. Як пише «Комерсант», зараз вони змушені до мінімуму скорочувати виробництво і за безцінь продавати продукцію до Китаю, щоби повністю не зупиняти заводи.

Зокрема, починають зупинятися чи помітно скорочувати обсяги роботи підприємства «Томськ Газпром», «Щекіноазот», «Метафракс» та «Томет» (пов’язаний із майданчиком «Тольяттіазоту», який увійшов до складу «Уралхіму»).

Тим часом ще 2021 року виробництво метанолу в Росії активно зростало на тлі високих світових цін, і деякі компанії розширювали потужності.

Проте основні обсяги експорту з Росії йшли до Європи, тому вже в березні з постачаннями виникали труднощі, оскільки вони проводилися через іноземні порти (ключовий — у Фінляндії).

Видання зазначає, що аналогічні проблеми виникли й у секторі зріджених вуглеводневих газів. На думку експертів, поточні потужності залишаться на низькому завантаженні, доки не будуть налагоджені нові маршрути експорту і не зросте споживання на ринках Азії.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону