За кордоном

У Данії жителям надають 20-річну іпотеку під 0%

16 лютого 2021, 12:31Новини165

Данія виділяється у світовому контексті, оскільки країна жила з від’ємними ставками центрального банку довше, ніж будь-яка інша.

  • Посилання скопійованоlink copied

Країна з найдовшою історією від’ємних ставок пропонує власникам будинків 20-річні позики з фіксованою процентною ставкою, рівною нулю, – пише finance.ua.

Про це повідомив Президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

«З початку цього року власникам датських будинків пропонується можливість встановити свою іпотечну процентну ставку на рівні нуля відсотків протягом двадцяти років. Такий сценарій розвитку потрібен і Україні», – прокоментував Парцхаладзе.

Він підкреслив, що сьогодні громадяни потребують зручних умов для отримання іпотеки, адже саме це стане потужним поштовхом для подальшої роботи будівельної галузі.

За повідомленням Bloomberg, три банки планують укласти довгострокові угоди: Nordea Bank Abp почав пропонувати угоди з 5 січня і принаймні два інші банки заявили, що будуть робити те саме.

Данія виділяється у світовому контексті, оскільки країна жила з від’ємними ставками центрального банку довше, ніж будь-яка інша. У 2012 році Данія знизила курс центрального банку до нуля, щоб захистити свій курс відносно євро. Відтоді датські позичальники користуються низькими іпотечними витратами.

Як працює іпотека в Данії:

  • країна має так звану прохідну систему, при якій іпотечні кредити безпосередньо прив’язуються до покритих облігацій, що використовуються для фінансування позик;
  • кредитори виступають посередниками між позичальниками та інвесторами, приносячи дохід за рахунок комісій, а не процентних ставок.

У серпні 2019 року третя за величиною фінансова установа країни Jyske Bank запропонувала десятирічні угоди з фіксованою ставкою за ціною -0,5 відсотка. Це означало, що позичальникам потрібно буде повернути 99 500 з кожних 100 000 запозичених крон, якщо вони повністю виплатять позику в кінці терміну.

Totalkredit, підрозділ найбільшого іпотечного кредитора в Данії, Nykredit Realkredit A / S, заявляє, що також буде пропонувати 20-річні позики під 0%.

За словами Лізи Бергманн, головного економіста з питань житлового будівництва Nordea Kredi, облігації, що підтримують іпотечні кредити, можуть досягти рекордно високих цін.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму