Огляд ЗМІ

У 2024 році було проведено 57 перевірок діяльності арбітражних керуючих

23 квітня 2024, 16:28Новини404

Этот материал также доступен на русском

Голова Національної асоціації арбітражних керуючих України Олександр Бондарчук назвав 4 головні фактори, які впливають на формування дисциплінарної практики

  • Посилання скопійованоlink copied

Аналіз досвіду країн-членів ЄС демонструє, що сьогодні в Україні діє прогресивна система діяльності арбітражних керуючих. Про це заявила керівниця компоненту “Виконання судових рішень і захист прав власності” Проєкту ЄС “Право-Justice” Ірина Жаронкіна під час круглого столу “Систематизація дисциплінарної практики та рекомендацій по здійсненню контролю за діяльністю арбітражних керуючих”.

Захід відбувся 19 квітня за ініціативи Національної асоціації арбітражних керуючих України спільно з Центральним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції. До дискусії долучилися представники Міністерства юстиції, арбітражні керуючі, судді, зокрема Верховного суду, правники та національні експерти Проєкту ЄС “Право-Justice”.

“Система діяльності арбітражних керуючих в Україні включає саморегульовану організацію, реєстр арбітражних керуючих, дієві процедури вступу до професії, ліцензування, навчання, контроль за діяльністю. Також наявний діалог з регулятором та суддями. Ці критерії є ключовими у забезпеченні високого рівня діяльності арбітражних керуючих”, – сказала Ірина Жаронкіна.

Вона також зауважила, що з 2016 року на рівні Європейської комісії розпочалися процеси уніфікації певних аспектів процедур неплатоспроможності у країнах-членах ЄС. Проте такі питання, як доступ до професії, професійна етика, доброчесність, контроль за діяльністю арбітражних керуючих продовжують регулюватися виключно на рівні національного законодавства. “Проєкт ЄС “Право-Justice” на запит Міністерства юстиції, арбітражних керуючих, суддів готовий надавати необхідну допомогу, сприяти вдосконаленню законодавчого регулювання та покращенню практичного втілення високих вимог до учасників процедур неплатоспроможності”, – додала Ірина Жаронкіна.

Заступниця Міністра юстиції з питань європейської інтеграції, голова Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих Людмила Сугак ознайомила учасників заходу зі статистикою щодо контролю за діяльністю арбітражних керуючих.

Вона повідомила, що протягом січня-квітня 2024 року було проведено 57 перевірок діяльності арбітражних керуючих, за результатами яких було складено відповідні акти.

“Тут треба говорити не тільки про імплементаційну площину, а й про законодавчу. Цивільні відносини завжди випереджають правове регулювання, це нормальний підхід. Ми маємо бути насторожі, моніторити прогалини, вдосконалювати недосконалості в законодавстві і працювати над їх усуненням”, – зазначила заступниця Міністра.

Своєю чергою, голова Національної асоціації арбітражних керуючих України Олександр Бондарчук назвав 4 головні фактори, які впливають на формування дисциплінарної практики.

Серед них:

  1. сумлінне виконання обов’язків арбітражними керуючими,
  2. стала судова практика в процедурах банкрутства в цілому і в питаннях виконання обов’язків арбітражними керуючими,
  3. прозора та прогнозована діяльність Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих,
  4. а також плідна взаємодія НААКУ, Мін’юсту, Верховного Суду.
Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НААКУ

Статті • Влада i люди
Останніми роками спостерігається відсутність суттєвих конфліктних ситуацій між всіма суб'єктами, задіяними в формуванні дисциплінарної практики стосовно АК

НААКУ

Статті • Влада i люди
Обов`язок АК провести аналіз фінансово-господарського стану боржника кореспондується із відповідальністю арбітражного керуючого за невиконання або неналежне виконання, покладених на нього обов`язків

НААКУ

Статті • Влада i люди
Чим більше арбітражних керуючих проголосує, тим чіткішим і однозначним вийде сигнал від спільноти

НААКУ

Статті • Влада i люди
Національний банк України стає обов’язковим учасником справ про банкрутство страховика

НААКУ

Статті • Влада i люди
Висновки за результатом проведеного аналізу ФГД – це головне підґрунтя для розшуку та повернення активів боржника

НААКУ

Статті • Влада i люди
У 2023 році рішення Комісії взагалі не оскаржувались у судовому порядку, а у 2022 році було подано 1 позов