За кордономОгляд ЗМІ

Штайнмаєр критикує Шредера за роботу на “Газпром” і “Роснефть”

13 червня 2022, 09:04Новини313

Этот материал также доступен на русском

Співпраця ексканцлера Ґергарда Шредера з “Роснефтью” та “Газпромом” викликала в Європі “багато питань” не тільки до нього особисто, а й до Німеччини, заявив президент ФРН.

  • Посилання скопійованоlink copied

Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр розкритикував колишнього канцлера країни Ґергарда Шредера за його співпрацю з “Роснефтью” та “Газпромом”. Відповідну заяву він зробив в інтерв`ю газеті Bild am Sonntag, констатує DW.

“Робота Ґергарда Шредера у російських енергетичних компаніях викликала багато питань у Європі, особливо у наших східноєвропейських сусідів, у тому числі і щодо нашої країни. У цьому немає нічого хорошого”, – сказав Штайнмаєр. За його словами, багато з того, що Шредер зробив на посаді федерального канцлера, відійшло зрештою на другий план.

Штайнмаєр на зорі своєї політичної кар`єри очолював офіс Шредера, коли той обіймав посаду прем`єр-міністра Нижньої Саксонії. Коли Шредер став канцлером ФРН, Штайнмаєр керував відомством федерального канцлера в Берліні. “Протягом 15 років ми йшли одним шляхом, останні 17 років я йду своїм політичним шляхом без нього. За цей час Ґергард Шредер ухвалив персональні рішення, через які наші шляхи розійшлися”, – наголосив у зв`язку з цим президент ФРН.

Шредер пішов з “Роснефти” і відмовив “Газпрому” після хвилі критики.

Після нападу Росії на Україну Ґергард Шредер не одразу залишив посади у російських держкомпаніях. За це, а також за довгу дружбу з президентом Росії Володимиром Путіним екс-канцлер потрапив під вогонь критики у Німеччині. У березні його позбавили статусів почесного громадянина Ганновера та почесного члена правління місцевого футбольного клубу “Ганновер 96”. 18 травня правляча більшість у Бундестазі домовилася позбавити Шредера його бюро у парламенті, але залишила йому пенсію та охорону. Наступного дня Європейський парламент закликав включити Шредера до списку.

Після цього, 20 травня, оголосили, що Шредер йде з посади голови ради директорів “Роснефти”, яку він обіймав з 2017 року. Кількома днями пізніше колишній канцлер Німеччини відхилив пропозицію “Газпрому” увійти до складу його ради директорів. У травні газета The New York Times писала, що Шредер заробляє на своїх посадах у російських енергокомпаніях близько мільйона євро на рік.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога