Проекти та інновації

Реформа шкільного харчування: Мінінфраструктури працює над модернізацією шкільних харчоблоків

11 серпня 2023, 13:06Новини185

Этот материал также доступен на русском

Пілотний об’єкт уже будують в Бучі. Розраховується, що ця фабрика-кухня запрацює зі стартом нового навчального року.

  • Посилання скопійованоlink copied

Делегація Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури взяла участь в партнерській зустрічі щодо впровадження ініційованої першою леді Оленою Зеленською реформи шкільного харчування. У ній також взяли участь представники Міністерства освіти та науки, Держпродспоживслужби України, обласних військових адміністрацій та Національної асоціації громадського харчування.

У фокусі зустрічі — модернізація шкільних харчоблоків та реалізація проєкту будівництва фабрик-кухонь.

«Завдання Мінінфраструктури — створити нормативні та інфраструктурні умови для оновлення харчоблоків в школах та дитячих садочках. Вже запропонували проектантам посібник для врахування всіх будівельних норм та вимог моделей харчування при проектуванні нових харчоблоків. Цей інструмент уже є в громад і багато з них успішно ним користуються. Ми ж зі своєї сторони працюємо над посиленням інституційної спроможності громад, яка б дозволила їм ефективно використовувати такі інструменти. Інший напрямок роботи — сприяння розвитку проекту фабрик-кухонь. Пілотний об’єкт уже будуємо в Бучі. Розраховуємо, що ця фабрика-кухня запрацює зі стартом нового навчального року.

Дякую першій леді Олені Зеленській за ініціативу та лідерство реформи системи шкільного харчування. Працюємо, щоб всі проекти нового будівництва чи відбудови шкіл та садочків враховували рекомендації, розроблені командою першої леді», — прокоментувала заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна.

У рамках партнерської зустрічі делегація Мінінфраструктури відвідала школи та дитсадки Петропавлівської Борщагівки, Білогородки, а також ознайомилась з ходом будівництва фабрики-кухні в Бучі.

Така фабрика-кухня зможе охопити понад 7,5 тисяч дітей. Очікується, що споживачами продукції нової Фабрики-кухні буде 31 школа Бучі та населених пунктів Бучанської, Немішаївської, Бородянської громад Київської області.

Нагадаємо, у квітні розпочато будівництво пілотної фабрики-кухні в Бучі. Таке підприємство призначене для забезпечення навчальних закладів Київщини якісними та свіжими стравами.

Проект реалізується за підтримки всесвітньо відомих бізнесменів та філантропів Говарда Баффета та Річарда Бренсона. Зі свого боку Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури всебічно сприяє будівельній частині проекту.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону