Рада ЄС погодила початок переговорів з Україною про вступ до Євросоюзу

21 червня 2024, 18:00Новини152

Этот материал также доступен на русском

Зустріч запланована на 25 червня

  • Посилання скопійованоlink copied

Рада ЄС офіційно погодила початок переговорів про вступ до Євросоюзу з Україною та Молдовою. Перша міжурядова конференція розпочнеться вже 25 червня.

Про це повідомило Бельгійське головування в Європейському Союзі у соцмережі 𝕏

«Рада ЄС ухвалила загальну позицію ЄС, включно з рамковими умовами для переговорів, для проведення переговорів про входження з Україною і Молдовою. Це відкриває шлях для початку переговорів у вівторок, 25 червня, у Люксембурзі. 15.30 – міжурядова конференція з Україною. 18.00 – міжурядова конференція з Молдовою», – йдеться у повідомленні.

«Уже 25 червня проведемо Міжурядову конференцію Україна-ЄС, яка знаменує формальний початок переговорів про наш вступ. Далі почнемо детальні технічні переговори за десятками різних глав майбутньої угоди», – прокоментував премʼєр-міністр України Денис Шмигаль.

Він додав, що український уряд продовжить інтеграцію до Євросоюзу «за всіма напрямками».

«Ми домовилися, що “транспортний безвіз” продовжено на рік, але з можливістю автоматичної пролонгації до кінця 2025 року. Далі будемо працювати над тим, щоб і “транспортний безвіз”, і “торговельний безвіз” працювали на постійній основі, – уточнив премʼєр.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні