Приватбанк переніс свій дата-центр до ЄС, щоб захистити дані від воєнних дій

29 квітня 2022, 09:38Новини331

Этот материал также доступен на русском

НБУ дозволив банкам на період воєнного стану плюс два роки надавати послуги, застосовуючи хмарні сервіси із використанням обладнання на території держав ЄС, Великої Британії, США та Канади.

  • Посилання скопійованоlink copied

Приватбанк переніс свій дата-центр до Євросоюзу, побоюючись загрози фізичного знищення дата-центрів банку в Києві та Дніпрі. Про це розповів член наглядової ради банку Роман Сульжик під час дискусії Центру економічної стратегії, пише Forbes Україна.

Приватбанк працював над проєктом перенесення даних своїх клієнтів на територію Євросоюзу протягом останніх 45 днів, сказав Сульжик. Саме з цим були пов’язані перебої в роботі сервісів банку в останні тижні, хоча й банк не говорив про це публічно.

«Зараз Приват повністю працює з Європи», – сказав Сульжик. На початку березня, нагадав він, Національний банк дозволив банкам тримати клієнтські дані за межами країни.

Раніше заступник голови НБУ Ярослав Матузка зазначав, що банки давно піднімали питання більш глибокого використання хмарних технологій. «Тепер банки не залежать від критичної інфраструктури всередині країни», – сказав він.

Постановою №42 від 8 березня НБУ дозволив банкам на період воєнного стану плюс два роки надавати послуги, застосовуючи хмарні сервіси із використанням обладнання на території держав Європейського Союзу, Великої Британії, Сполучених Штатів Америки та Канади.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога