За кордоном

Прострочений борг кожного жителя РФ перед банками зріс майже на п’яту частину

6 серпня 2021, 09:03Новини689

Этот материал также доступен на русском

За даними Банку Росії, розмір прострочених банківських кредитів на 1 липня 2021 року на балансах кредитних організацій перевищив 862 млрд рублів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Прострочена заборгованість кожного росіяніна, незалежно від його віку, за банківськими кредитами без урахування іпотеки за рік зросла на 18%, досягнувши 5,9 тис. рублів. До таких висновків прийшли аналітікі колекторського агентства «Борговий Консультант» після аналізу статистичної інформації Банку РФ и Росстату. Про це ДОЛГ.РФ повідомила прес-служба агентства.

За даними Банку Росії, розмір прострочених банківських кредитів на 1 липня 2021 року на балансах кредитних організацій перевищив 862 млрд рублів. За оцінкою Росстата, чисельність населення Росії на початок 2021 року склала 146,2 млн чоловік. Таким чином, у середньому прострочений борг кожного жителя РФ перед банками досяг 5903 рублів, збільшившись за рік на 900 рублів або на 18%.

За оцінкою Росстату, медіанна середньомісячна заробітна плата в РФ за підсумками 2020 року склала 32,4 тис. рублів (медіанна – 50% отримують нижче цього рівня, 50% – вище).

“Банки відносять до простроченої заборгованості ті кредити, платежі по яких припинилися більш ніж на 90 днів, але кредитна організація може прибрати з балансу проблемний борг, якщо продасть права вимоги по ньому колекторам або дружнім собі організаціям, що є офіційним методом боротьби з простроченими кредитами. Але навіть наявні статистичні дані (без урахування небанківських організацій) говорять нам про те, що жителі країни за рік наростили проблемні борги в середньому на 18%, а у ряді регіонів і на усі 35%”, – пояснює Денис Аксьонов, генеральний директор колекторного агентства “Борговий Консультант”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?