Проекти та інновації

Профільний комітет Ради підтримав «податковий» законопроєкт Дія City

14 травня 2021, 17:50Новини250

Этот материал также доступен на русском

За словами голови комітету Данила Гетманцева, при підготовці до другого читання проєкт закону буде доопрацьований.

  • Посилання скопійованоlink copied

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт №5376 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» та рекомендував Раді прийняти його за основу.

Про це повідомляє пресслужба Дія City, зазначає ЕП.

За словами голови комітету Данила Гетманцева, при підготовці до другого читання проєкт закону буде доопрацьований.

«Проєктом закону запроваджується низка заходів щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії. Зокрема, спеціального режиму оподаткування резидентів Дія City – ІТ-компаній та доходів їх працівників і залучених гіг-спеціалістів. У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що документом закладаються передумови для збільшення інвестиційної привабливості України та очікується посилення конкурентоспроможності країни на світовому ринку ІТ-послуг», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що резиденти Дія City зможуть на власний розсуд вибирати між сплатою податку на виведений капітал (ПнВК) у розмірі 9% або податку на прибуток (18%). При цьому для платників ПнВК з 2024 року будуть встановлені обмеження щодо роботи з ФОП 3-ї групи. Так, з 2024 року витрати на платників єдиного податку не повинні перевищувати 50%, а з 2025 року – 20%.

Законопроєкт також передбачає встановлення 0%-го податку на дохід від реалізації фізособою частки в компанії-резиденті Дія City, за умови, якщо вона володіла часткою більше 1 року. Аналогічний податок діятиме на дохід фізичних осіб у вигляді дивідендів, які нараховані компанією-резидентом за умови їх виплати не частіше 1 разу на 2 роки.

«Проєкт закону також запроваджує податкову знижку для фізосіб у разі придбання частки в компанії-стартапі, що є резидентом Дія City. Її розмір залежатиме від суми угоди. Спеціальний режим оподаткування окремих доходів працівників та гіг-спеціалістів резидентів Дія City передбачає, що ставка ПДФО становитиме 5%, ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5% (від зарплати працівника чи винагороди гіг-працівника)», – додали у пресслужбі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…