Зверніть увагу

Повернення доплати в 30 тисяч військовим: що відомо

14 квітня 2023, 14:37Новини682

Этот материал также доступен на русском

Зараз її не отримують військові, що перебувають за межами районів ведення бойових дій

  • Посилання скопійованоlink copied

У лютому 2023 в Україні змінився порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям. Зміни торкнулися саме виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС.

Хто зараз може отримати 30 000 грн

Доплати у розмірі 30 тис. грн позбавили військових, які проходять службу у військових частинах та підрозділах поза межами районів ведення бойових дій (в навчальних центрах, тилових базах тощо), строковиків, курсантів, офіцерів управлінь та штабів.

Зараз цю винагороду виплачують тільки за період виконання бойових спеціальних завдань.

Її отримують:

  • військовослужбовці, які входять до складу угруповань Сил оборони країни і які виконують бойові або спеціальні завдання згідно з бойовими наказами або розпорядженнями командирів військових частин;
  • військовослужбовці, які виконуватимуть завдання всебічного забезпечення угруповань Сил оборони;
  • військовослужбовці, які перебувають у підрозділах, що зараховані до складу резерву Головнокомандувача Збройних Сил України.

    Кому можуть повернути доплату

10 квітня Верховна Рада ухвалила в цілому закон №8312, тим самим повернула 30 тисяч доплати військовим. За поправку до закону проголосували понад 250 депутатів.

Вказано було, що доплати повернули не лише військовим, а й поліцейським та співробітникам Державної служби з надзвичайних ситуацій. Виплати діятимуть до кінця воєнного стану.

За рахунок чого її можуть повернути

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, надбавку планують повернути шляхом економії на скорочення зарплат держслужбовців та менеджменту держпідприємств.

Але вже наступного дня, 11 квітня, у Верховну Раду внесли проєкт постанови 8312-П , який тимчасово блокує повернення виплат військовим у тилу в розмірі 30 000 грн. Відповідний документ зареєстрував народний депутат Володимир Цабаль.

«Поки ця постанова не буде розглянута в залі, спікер не має право підписати закон. А це в найближчі тижні не відбудеться через графік засідання Ради», — повідомив Ярослав Железняк в своєму Telegram-каналі.

Зараз цей проєкт постанови опрацьовується в комітеті.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Арбітражні керуючі не мають наміру заміщати АРМА, але хочуть прозорих правил роботи, зрозумілого договору та чіткого розподілу прав і обов’язків

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…