Після закінчення війни інвестиції в український IT-сектор можуть зрости до $15-20 млрд на рік

28 лютого 2024, 16:06Новини65

Этот материал также доступен на русском

Зараз нові клієнти в Україну не заходять через ризики війни

  • Посилання скопійованоlink copied

Зараз на українському ІТ-ринку зберігається хвиля “відкладеного попиту”, багато іноземних компаній не хочуть інвестувати в Україну через ризики війни, але по закінченню бойових дій інвестувати в Україну буде не лише вигідно, на цій хвилі буде можливість зрости в рази до $15-20 млрд на рік.

Про це повідомив представник асоціації ІТ Ukraine у США Дмитро Овчаренко в інтерв’ю Mind.

Ми всі очікуємо завершення війни. Проте для нас надзвичайно важливі безпекові гарантії, такі як вступ в НАТО чи інший угода, яку ми укладаємо з іншими країнами в даний момент. Хоча закінчення війни є позитивним, ми розуміємо, що підписання безпекових угод надасть інвесторам впевненість у тому, що Україну можна розглядати як безпечну платформу для інвестицій. Ми можемо очікувати значного «відкладеного попиту», коли інвестори не лише знайдуть вигідність в інвестуванні в Україну, а й будуть підтримувати країну. Це може призвести до значного зростання обсягів інвестицій, можливо до $15-20 млрд щорічно. Ми повинні бути готові до цього і вже працювати над підготовкою,” – говорить Овчаренко.

Зараз нові клієнти обходять Україну і обирають інші ринки.

Важливо розуміти американських клієнтів, які шукають технічних працівників та розробників. Хоча їх можна найняти в США, локальні ресурси стали дешевшими на 10%, зумовлено кризою та пандемією. Це зменшило розмір винагород. Якщо є потреба в більш доступних витратах, можна звернутися до Латинської Америки, Польщі, Румунії, Болгарії чи Чехії, де ціни на робочу силу на 30-40% нижчі, ніж в США, говорить представник асоціації.

Також можливий варіант – обрати країну, в якій триває війна, ідея в тому, що можна найняти спеціаліста сьогодні, а завтра він може бути мобілізований. Треба зрозуміти їхню психологію: це не означає, що вони не підтримують Україну – лише благодійна організація Nova Ukraine зібрала 4 млрд грн від американців за 2 роки війни. Проте, коли мова йде про бізнес, їм важко передати його в Україну в поточних обставинах,” – пояснив Овчаренко.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму