«Підтримаємо Україну!»: зібрано 10,1 мільярдів євро на підтримку внутрішньо переміщених осіб та біженців

11 квітня 2022, 19:08Новини326

Внески від держав для внутрішньо переміщених осіб в Україні буде спрямовано в основному через українські державні органи на центральному та місцевому рівні

  • Посилання скопійованоlink copied

Глобальна акція і кампанія «Підтримаємо Україну!» («Stand Up for Ukraine») зібрала 9,1 мільярдів євро, включно з 1 мільярдом євро від Європейської комісії, для людей, котрі рятуються від російського вторгнення як всередині України, так і за кордоном. Зверх цього, Європейський банк реконструкцій та розвитку оголосив про додатковий 1 мільярд кредитів для задоволення потреб осіб, які були вимушені переміститися внаслідок вторгнення.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сказала: «Солідарність держав, підприємств і людей з усього світу — це промінчик світла в цю похмуру годину. Кампанія «Stand Up for Ukraine» зібрала 9,1 мільярдів євро, включно з додатковим мільярдом євро внеску від ЄБРР, для людей, котрі рятуються від бомб як всередині України, так і за кордоном. Далі буде ще більше. Ми продовжимо надавати підтримку. І коли перестануть падати бомби, ми допоможемо народу України відбудувати свою країну. Ми продовжимо підтримувати Україну».

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо сказав: «Сьогодні ми зібрали більш як 12,4 мільярдів канадських доларів, щоб і надалі підтримувати українських людей, котрі були змушені переміститися через тривалу війну Путіна, якій немає виправдання. Якщо буде потрібна їжа, вода, житло або медична допомога, ми продовжимо підтримувати вас і надавати допомогу, якої ви наразі потребуєте. Ми підтримуємо Україну.»

З цих 10,1 мільярдів євро, що складаються з пожертв і з фінансування від ЄБРР, 1,8 мільярда євро призначені для внутрішньо переміщених осіб, а 8,3 мільярда євро – для біженців у прикордонних державах-членах ЄС і у таких країнах, як Молдова.

Внески на суму в 9,1 мільярдів євро виглядають наступним чином:

  • 1 мільярди євро – це фінансові внески і пожертви в натуральній формі для внутрішньо переміщених осіб та біженців, зроблені державами, підприємствами та приватними особами в усьому світі.
  • 5 мільярдів євро – це кредити і гранти від фінансових інституцій ЄС (Європейський інвестиційний банк і Рада керуючих Європейського банку розвитку).

Внески від держав для внутрішньо переміщених осіб в Україні буде спрямовано в основному через українські державні органи на центральному та місцевому рівні. Пожертви від приватного сектору та окремих осіб для потреб внутрішньо переміщених осіб буде передано переважно через інституції ООН.

Передумови

Онлайн акція зі збору коштів «Stand Up For Ukraine» завершує ширшу кампанію у соціальних мережах, розпочату суботу 26 березня Європейською комісією та урядом Канади у співпраці з Global Citizen. Кампанія відповідає на заклик Президента України Володимира Зеленського про підтримку. Метою кампанії є залучення фінансування та інших видів підтримки для забезпечення потреб осіб, які рятуються від вторгнення як всередині Україні, так і за кордоном.

Зокрема:

  • для понад 4 мільйонів осіб, які вже знайшли притулок у ЄС, і для інших, які, ймовірно, ще приїдуть: фінансування буде використано для задоволення їхніх коротко- та середньострокових потреб у державах-членах ЄС – від їжі, житла та медичного обслуговування до освіти та працевлаштування;
  • для 6,5 мільйонів осіб, у тому числі 2,5 мільйонів дітей, які змушені були тікати зі своїх домівок, але залишилися в Україні і зараз є внутрішньо переміщеними особами: фінансування та пожертвування забезпечать їм життєво важливу гуманітарну допомогу.

Визнаючи вирішальну роль Польщі у підтримці біженців, які рятуються від вторгнення в Україну, захід зі збору коштів «Stand Up For Ukraine» відбувся у Варшаві за участю Президента Дуди.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?