Переоформлення кредиту на іншу особу: в яких випадках це можливо?
Этот материал также доступен на русском
Для переоформлення кредиту необхідна вагома причина, тому боржник має заздалегідь отримати відповідні довідки.

У випадку, коли позичальник не може самостійно повернути борг, він може переоформити кредит на іншу особу з її згоди. Відповідне роз’яснення надали експерти платформи ФінСкарга, яка спеціалізується на розв’язанні спірних питань між споживачами та надавачами фінансових послуг, – повідомляє ЛІГА.Money.
“Переоформлення кредиту на іншу людину – це законний спосіб повернути борг, коли немає змоги зробити це самостійно. Серед частих причин переоформлення кредиту є розлучення подружжя, переїзд за кордон, втрата роботи тощо. В такому випадку варто переоформити боргові зобов’язання на іншу людину”, – йдеться у повідомленні.
Особливості процесу переоформлення
Для переоформлення кредиту необхідна вагома причина. Тому боржник має заздалегідь отримати відповідні довідки, свідоцтва та інші документи, які би підтверджували необхідність переоформлення.
Наприклад, у випадку розлучення можливі два варіанти повернення кредиту: розділення зобов’язань (якщо банк вирішить, що кредит був взятий на потреби родини), або ж кредит залишиться лише дружині/чоловіку (за згодою сторін або якщо кредит взято на потреби однієї людини).
У випадку іпотеки або кредиту на авто – право власності на відповідний об’єкт передається людині, яка виконуватиме кредитні зобов’язання.
Кредит на житло, яке знаходиться на етапі будівництва, можна передати на умовах переуступки прав. Для цього потрібно розірвати договір із забудовником, а інша особа повинна придбати право власності на це житло. Після отримання письмової згоди від забудовника і банку відбудеться переуступка боргу.
За переоформлення потрібно буде сплатити до 5% від вартості нерухомості (точна сума прописується в договорі).
Що ще важливо?
Законодавством не забороняється переоформлення кредиту на іншу особу, але перед здійсненням такого кроку людина, якій передається кредит, має пройти відповідні перевірки банком.
Така особа повинна мати оригінали основних документів, хорошу кредитну історію, постійний дохід.
Банк перевіряє кредитоспроможність позичальника, тобто здатність фізичної особи повністю, у визначений кредитним договором строк, виконати зобов’язання перед кредитодавцем (сплатити основну суму боргу та відсотки).
Існують такі методи перевірки потенційного позичальника:
- оцінка кредитної історії. Працівник банку перевіряє, чи є потенційний клієнт активним користувачем кредитних послуг. Без кредитної історії кредитору складно оцінити, чи зможе клієнт впоратися з кредитним навантаженням. Цей показник також дозволяє спрогнозувати платіжну поведінку потенційного позичальника;
- скоринг-тест на кредитний рейтинг клієнта. Спеціальна програма автоматично оцінює ймовірність неплатежу. Для точного результату комп’ютер аналізує кредитну історію та інші показники і показує бал, який вказує, чи можна давати гроші позичальнику;
- платоспроможність. Працівник банку оцінює здатність клієнта своєчасно виконувати грошові зобов’язання. Цей показник враховує щомісячні доходи і витрати потенційного позичальника, а також ризик втрати роботи та інші подібні випадки.
Чи можуть фінустанови примушувати українців сплачувати борги родичів?
Переоформлення кредиту на іншу особу є добровільним. Банки чи інші фінустанови не можуть змушувати українців сплачувати борги родичів.
Якщо кредит взяв ваш родич і з якихось причин не може його повернути, ви не повинні сплачувати борг (якщо ви не є поручителем). Ваше майно також не може бути арештовано, якщо ви не давали на це згоди.
Однак якщо ви є поручителем, ситуація інша. Стаття 554 Цивільного кодексу передбачає, що боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники. Тобто поручитель відповідає нарівні з боржником і кредитор має право пред’явити вимоги як до основного боржника, так і до поручителя.
У випадку розлучення чоловік або дружина позичальника повинні сплачувати кредит лише у випадку, якщо кредитний договір був укладений під час шлюбу.
Якщо ваш партнер взяв кредит до шлюбу, то після розлучення він продовжує сплачувати його самостійно (навіть якщо це був кредит на житло, у якому ви проживали).
Якщо ж кредитний договір було укладено подружжям в інтересах сім’ї в період шлюбу, то після розлучення ексчоловік та жінка не звільняються від кредитних зобов’язань.






-
ЄС продовжить тиснути на росію та підвищувати ефективність санкційСьогодні, 07:02 • Новини
-
Самые надежные брокеры мира по версии Traders UnionВчора, 22:05 • Новини
-
Калькулятор ремонта квартиры с материаламиВчора, 21:32 • Новини
-
Поставки газа от компании «ТВІЙ ГАЗЗБУТ»: особенности и преимуществаВчора, 21:28 • Новини
-
Весняні канікули у школах Києва розпочнуться 27 березняВчора, 18:09 • Новини
-
Мінреінтеграції: Персональні дані зниклих безвісти слід передавати виключно до державних органівВчора, 18:00 • Новини
-
РФ не може бути в майбутньому частиною світової системи ядерного стримування – ПодолякВчора, 17:51 • Новини
-
В Україні з’явиться офіс Міжнародного кримінального судуВчора, 17:39 • Новини
-
MAN GO відновила роботу двох своїх АЗК на півдніВчора, 17:27 • Новини
-
Податкова запустила сервіс “передзаповнення декларацій”: як скористатисьВчора, 17:18 • Новини
-
ISW: Росія сповільнює темпи наступу на Бахмут, зате активізувалася в районі АвдіївкиВчора, 17:07 • Новини
-
Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості має в найкоротші терміни забезпечити армію українською зброєю, – Юлія СвириденкоВчора, 17:00 • Новини
-
Окупанти збільшили угруповання носіїв “Калібрів” у Чорному морі до чотирьох – ОК “Південь”Вчора, 16:49 • Новини
-
Президент Зеленський відвідав Херсон і Херсонську областьВчора, 16:37 • Новини
-
БЕБ викрило масштабне виробництво контрафактного пальногоВчора, 16:28 • Новини
-
Правління Toshiba схвалило пропозицію про викуп техногіганта за 15 мільярдів доларівВчора, 16:16 • Новини
-
В Авдіївці залишаються 2 тисячі цивільних, а ворог пробує штурмувати – генерал ТарнавськийВчора, 16:08 • Новини
-
Через підроблений техпаспорт у чоловіка забрали авто та виписали 17 тис гривень штрафуВчора, 16:00 • Новини
-
Колізії та конфліктиВід 20 до 200%: уряду пропонують запровадити мито на «сумнівне» пальнеВчора, 15:50 • Новини • Колізії та конфлікти
-
Уряд затвердив склад наглядової ради АТ «Укрпошта»Вчора, 15:35 • Новини
-
Українським пенсіонерам виплачуватимуть від 300 до 570 грн щомісячно, – МінсоцполітикиВчора, 15:15 • Новини
-
Огляд ЗМІЗапишіть свої мрії у зошит: що можна, а що не можна робити у дзеркальну дату 23.03.2023Вчора, 15:00 • Новини • Огляд ЗМІ
Матеріали за темою

Законодавство

Законодавство

Огляд ринків

Огляд ринків

Огляд ринків
