За кордономОгляд ЗМІ

Палеонтологи описали нових динозаврів і назвали їх курками з пекла

26 січня 2024, 17:49Новини238

Палеонтологи виявили новий вид динозаврів, яким дали назву Eoneophron infernalis — у перекладі з латинської це звучало б як «світанкова фараонова курка з пекла»

  • Посилання скопійованоlink copied

Дослідивши скам’янілості з Північної Америки, датовані пізнім крейдовим періодом незадовго до масового вимирання, палеонтологи виявили новий вид динозаврів, яким дали назву Eoneophron infernalis — у перекладі з латинської це звучало б як «світанкова фараонова курка з пекла». Раніше рештки цієї тварини вважали молодою особиною зовсім іншого виду динозаврів. Про знахідку повідомляє Smithsonian Magazine, стаття опублікована у журналі PLOS ONE.

Чому обрали таку дивну назву?

Новий вид описали науковці Оклахомського університету з канадськими колегами, коли вивчали скам’янілості з формації Хелл-Крік («Пекельний струмок»). Раніше їх класифікували як ще молоду особину ящеротазового динозавра роду Anzu родини подібних до птахів ценагнатид (Caenagnathidae), який мав розміри приблизно як сучасні страуси і володів довгим хвостом. Однак при ретельному вивченні збереженої кістки нижньої кінцівки науковці помітили, що тварина розмірами з індичку насправді вже була дорослою на момент смерті, оскільки її кістка вказувала на разюче сповільнення росту в останні роки життя.

Водночас величина особини була суттєвою більшою за інший відомий рід ценагнатид. Це проміжне положення змусило вчених визнати, що насправді вони мають справу з раніше неописаним видом і родом. Його назву склали із кількох слів: «eo», що з давньогрецької означає світанок, Neophron — що є латинською назвою стерв’ятників, яких іноді називають фараоновими курками, та від латинського слова infernum — пекло, за назвою формації.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби