Оплата за оренду держмайна покрила менше ніж 34% плану в 2020 році

22 березня 2021, 16:35Новини150

Этот материал также доступен на русском

Аудитори встановили, що планові показники визначалися Мінфіном тільки на підставі прогнозів ФДМ або фактичних надходжень за попередній рік.

  • Посилання скопійованоlink copied

Протягом 2017-2020 років до бюджету України надійшло лише 5,4 млрд грн орендної плати за користування держмайном при затвердженому плані в 7,9 млрд грн. Показники були не виконані в 2017 і в 2020 роках (66% і 33,7% відповідно), повідомляє Рахункова палата за результатами аудиту, зазначає Finance.ua.

Так, перевиконання плану було зафіксовано в 2018 і 2019 роках — на 144,6% і 129,6% відповідно. Всього, за даними аудиторів, за три роки бюджет недоотримав 2,6 млрд грн через неякісне прогнозування.

«Кабінет Міністрів України, Фонд державного майна і уповноважені органи управління об’єктами державної власності не забезпечили ухвалення своєчасних і дієвих організаційних рішень, пов’язаних з передачею в оренду цілісних майнових комплексів та іншого майна державних підприємств, їх ефективного використання та підтримання у належному стані, стабільності і збільшення надходжень до державного бюджету орендної плати», — сказано в повідомленні.

Аудитори встановили, що планові показники визначалися Мінфіном тільки на підставі прогнозів ФДМ або фактичних надходжень за попередній рік. При цьому не враховувався індекс інфляції і не включалися платежі за новими договорами оренди.

Також серед причин низьких надходжень — запроваджені пільги на оплату оренди у 2020 році через карантин та несвоєчасне затвердження порядку передачі майна в оренду, а також зразкових договорів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень