За кордоном

Нові санкції ЄС проти Росії будуть схвалені “в будь-якому випадку” до 24 лютого – Боррель

21 лютого 2023, 06:45Новини345

Жозеп Боррель висловив упевненість, що пакет санкцій буде ухвалено до річниці повномасштабного вторгнення в Україну

  • Посилання скопійованоlink copied

У новому, десятому пакеті санкцій Європейського Союзу передбачені обмеження щодо понад 60 російських посадовців і політиків, деякі з яких вважаються причетними до кампанії з примусового вивезення українських дітей до Росії.

Про це, як пише “Європейська правда”, повідомило видання EUobserver, у розпорядженні якого опинився проєкт санкцій.

ЄС вважає трьох російських чиновників причетними до масових викрадень українських дітей з окупованих територій. Це російська уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова, віцепрем’єрка Республіки Башкортостан Ленара Іванова й московський чиновник В’ячеслав Духін.

Решта 59 росіян у санкційному списку – заступники міністрів, депутати, сенатори, прокурори, військові командири та пропагандисти, чиї імена не відомі широкому загалу. Як приклад EUobserver наводить командувача повітряно-десантних військ РФ Михаїла Теплінського, який був присутній під час розстрілів мирних жителів Бучі, та генерал-полковника Сергєя Каракаєва, відповідального за обстріли цивільної інфраструктури.

Під обмеження можуть потрапити очільник російської організації “Росспівробітництво” Євгеній Примаков, заступники керівника “Роскомнагляду”, медіахолдинги “Россия сегодня” і “Патриот медиа груп”, причетні до поширення пропаганди, банки “Альфа-Банк”, “Росбанк”, “Тинькофф банк” тощо – загалом 28 нових юридичних осіб.

Як зазначає EUobserver, до санкційного списку, підготовленого в ЄС, додаються докази причетності включених до нього людей до злочинів, що має гарантувати неможливість його оскарження в Суді ЄС і майбутнє притягнення підсанкційних осіб до відповідальності по завершенні війни.

Видання вказує, що список ще може змінитись, оскільки деякі члени Євросоюзу наполягають на накладанні санкцій на “Росатом” і його керівника Алексєя Ліхачова через окупацію Запорізької атомної електростанції та можливу причетність до фінансування російської армії. Водночас раніше стало відомо, що Європейська комісія відмовилася від планів накласти санкції на російський ядерний сектор або його представників у наступному пакеті санкцій.

Нагадаємо, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 15 лютого представила офіційну пропозицію щодо десятого пакета санкцій проти Росії. Пропозиція передбачає подальші експортні заборони вартістю понад 11 млрд євро, щоб позбавити російську економіку критичних технологій і промислових товарів.

Щодо дати прийняття 10 пакету, то високий представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель висловив упевненість, що його буде ухвалено до річниці повномасштабного вторгнення в Україну. Про це він заявив за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у понеділок, передає кореспондент “Європейської правди”. “Ми на шляху його схвалення, і я вважаю, що це станеться в найближчі години або дні – в будь-якому випадку, до 24 лютого”, – наголосив Боррель.

“До того часу перешкоди, які все ще існують, буде подолано. Таке зобов’язання зробили всі міністри, пакет здобув значну підтримку всіх”, – додав він.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога