Зверніть увагу

Нові правила вручення повісток та розширення повноважень ТЦК: деталі ухваленого закону про мобілізацію

12 квітня 2024, 14:33Новини4582

Этот материал также доступен на русском

Ухвалений 11 квітня закон про мобілізацію передбачає розширення повноважень ТЦК

  • Посилання скопійованоlink copied

Вчора 11 квітня, Верховна Рада України 283 голосами “за” остаточно прийняла законопроєкт №10449 про мобілізацію. Тепер його має підписати спікер Верховної ради Руслан Стефанчук та президент Володимир Зеленський.

Новий закон набуде чинності через місяць після підпису Володимира Зеленського.

Тож, які зміни у порядку мобілізації набудуть чинності найближчим часом?

Актуалізація даних протягом 60 днів: кого стосується та як зробити?

Згідно з новими правилами, після того, як закон набуде чинності, протягом 60 днів усі військовозобов’язані мають актуалізувати свої облікові дані (номери телефонів, електронну адресу, місце проживання тощо). Зробити це можна, здійснивши візит до ЦНАПу, територіального центру комплектування (ТЦК), або ж дистанційно, через електронний кабінет призовника.

Важливо зазначити, що з законопроєкту було виключено норми про “повістки у телефоні” та обов’язкову реєстрацію е-кабінету. Тож рішення про користування електронним кабінетом кожен буде приймати на власний розсуд.

Зауважимо, що оновити облікові дані муситимуть всі військовозобов’язані, тобто й ті, що наразі перебувають за кордоном. Водночас громадянам, які постійно проживають за кордоном, необхідно заново стати на військовий облік в Україні. Як саме вони мають це зробити – визначатиме Кабінет Міністрів.

Працівники ТЦК зможуть перевіряти документи на вулиці

Також, згідно з новими правилами, представники військкомату зможуть здійснювати перевірку військово-облікових документів на рівні з працівниками поліції. При цьому усі військовозобов’язані українці повинні завжди мати при собі такі документи (приписне посвідчення, військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного).

Тимчасова заборона на право керування транспортним засобом

Нові правила передбачають зміну процедури притягнення до відповідальності тих, хто не з’явився до ТЦК з повісткою. Зауважимо, що поважною причиною неявки може бути стихійне лихо, хвороба або смерть близького родича.

Якщо людина вчасно не доїхала до ТЦК, упродовж трьох днів має пояснити причину.

Якщо ж військовозобов’язаний не з’явиться у визначений час, представники військкоматів зможуть подавати звернення до поліції, для адміністративного затримання ухилянтів.

Якщо ж його не буде знайдено, то ТЦК направить військовозобов’язаному рекомендований лист з відповідною вимогою. На прибуття до територіального центру буде даватись 10 днів. Якщо ж вимога проігнорується, то ТЦК звернеться до суду з проханням запровадити тимчасову заборону на керування транспортним засобом. Діятиме така заборона до явки в ТЦК або відкликання такої вимоги.

Водночас такі обмеження не зможуть застосовуватися до осіб, чия робота безпосередньо пов’язана з авто та перевезеннями, а також тих, хто використовує авто у зв’язку з інвалідністю (або на утриманні є дитина з інвалідністю чи особа з інвалідністю І, II групи).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення