Нерухомість в іпотеку: скільки можна заробити на оренді?

7 вересня 2021, 11:55Новини745

Этот материал также доступен на русском

Не можна здавати іпотечну нерухомість в оренду без згоди банку, а банки в більшості випадків такої згоди не дають.

  • Посилання скопійованоlink copied

Інвестувати в нерухомість можна навіть без значного капіталу. Таким особистим досвідом поділився автор YouTube-каналу «Мільйонер за 7 років» Мирослав Король під час мітапа InvestInsight 3 — «Граблі інвестора-початківця», – пише Finance.ua.

За його словами, автори каналу взяли іпотечний кредит на два об’єкти нерухомості і зараз за рахунок орендної плати отримують більше, ніж іпотечні внески. Тобто оплата від орендарів перекриває іпотечні платежі.

Експерт порадив розглянути такий варіант інвестиції в нерухомість, як смарт-квартири.

«У нас зараз є проєкт, де ми вирішили розділити велике на мале: в нерухомості, наприклад, це означає, що двокімнатні квартири можна поділити на дві або три смарт-квартири, які потім можна вигідно здавати в оренду по 10 тис. гривень кожну», — розповів експерт.

Ставки за іпотекою

Якщо у інвестора не було жодної кредитної історії, то банки в Україні зможуть запропонувати вам іпотеку тільки з першим внеском в 50% від вартості нерухомості. Тобто поріг входу — це ті 50%, якщо іншу половину візьме на себе банк.

«Тому нашу першу квартиру ми взяли за 50% внеску. Щомісячний платіж у нас був 5 830 грн, а здавати ми її почали за 10 тис. грн. Тобто різниця нормальна виходила. Другий об’єкт ми вже взяли з кращою кредитною історією — за 30% початкового внеску — 70% взяв на себе банк. Але далі, скільки ми ходимо по ринку, нижче ніж 30% ми домогтися не можемо», — зазначив Мирослав Король

При цьому, за його словами, в США можна взяти іпотеку від 10% початкового внеску. Тобто обираючи інструмент інвестування в нерухомість, на думку експерта, з урахуванням зростання цін на нерухомість, навіть 30% на смарт-квартирах — це вже суттєва сума.

Важливо! Варто зазначити, що не можна здавати іпотечну нерухомість в оренду без згоди банку, а банки в більшості випадків такої згоди не дають.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?