Проблемні борги

НБУ відсудив у Жеваго “Білоцерківську ТЕЦ” за борги “Фінанси та кредит” по рефінансу

19 жовтня 2021, 10:50Новини412

Этот материал также доступен на русском

Суди вирішили, що вказане майно має бути продано на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження, за ціною, встановленою на рівні не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна.

  • Посилання скопійованоlink copied

28.09.2021 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль” та залишив без змін рішення Госпсуду Київської області від 22.06.2021 (у справі №911/3981/16), яким було задоволено позов НБУ та в рахунок погашення заборгованості банку “Фінанси та кредит” по рефінансуванню на 1,5 млрд грн було вирішено стягнути з відповідача на користь позивача єдиний майновий комплекс ТЕЦ за адресою Київська область, м. Біла Церква, вул. Петра Запорожця (нова назва – вул. Івана Кожедуба), 361, а також устаткування, обладнання, інвентар, транспортні засоби, – повідомляє Finbalance.

Суди вирішили, що вказане майно має бути продано на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження, передбаченої законом «Про виконавче провадження», за ціною, встановленою на рівні не нижчому за звичайні ціни на цей вид майна на підставі оцінки суб`єкта оціночної діяльності на стадії оцінки майна під час проведення виконавчих дій.

“Білоцерківську ТЕЦ” пов’язують з Костянтином Жеваго (йому ж належав і збанкрутілий банк “Фінанси та кредит”).

За даними НБУ, на початок листопада 2019 року борг банку “Фінанси та кредит” по рефінансу становив 6,7 млрд грн.

У грудні 2019 року НБУ заявляв, що К. Жеваго не встиг подати апеляцію на рішення Шевченківського райсуду м. Києва (й відповідно воно набрало законної сили), яким з бізнесмена як поручителя банку “Фінанси та кредит” було стягнуто 1,54 млрд грн заборгованості по рефінансу. Разом з тим, у прес-службі К. Жеваго повідомляли про скаргу, подану у Верховний Суд.

Як писав Finbalance, НБУ відсудив у компанії “Київмедпрепарат” низку об`єктів нерухомості за адресою м. Київ, вул. Саксаганського, 139, які були передані йому в іпотеку як забезпечення заборгованості банку “Фінанси та кредит” по рефінансуванню.

21.01.2020 Госпсуд Київської області в межах справи №911/2498/18 про банкрутство ще одного майнового поручителя банку “Фінанси та кредит” – ПрАТ “Росава” (управляє Білоцерківським шинним заводом) – визнав грошові вимоги НБУ на 5,7 млрд грн як забезпечені (про вимоги інших кредиторів до “Росави” – тут і тут).

14.04.2021 Госпсуд м. Києва в рамках справи №910/4961/18 про банкрутство ПрАТ “Готель “Салют” прийняв до свого провадження позов НБУ про звернення стягнення на предмет іпотеки боржника – будівлі готелю «Салют» загальною площею 12 255,4 кв. м (літ. А та літ. А-1), які розташована за адресою: м. Київ, вул. Івана Мазепи, 11-Б та належать на праві власності ПрАТ “Готель “Салют”. Це нерухоме майно теж було передане в іпотеку для НБУ як забезпечення боргів банку “Фінанси та кредит” по рефінансуванню.

03.06.2020 Госпсуд м. Києва в межах справи про банкрутство ПрАТ “Готель “Салют” визнав вимоги низки кредиторів, у т.ч. вимоги НБУ на 4,2 млрд грн як забезпечені заставою майна боржника.

Як писав Finbalance, 13.07.2021 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу уповноваженої особи акціонерів ПАТ “Київський суднобудівний-судноремонтний завод” (пов`язують з Костянтином Жеваго) та залишив без змін ухвалу Госпсуду м. Києва від 04.11.2020, якою в рамках справи №910/23627/16 про банкрутство ПАТ “Київський суднобудівний-судноремонтний завод” було визнано вимоги низки кредиторів, у т.ч. вимоги НБУ на 4,15 млрд грн (як забезпечені заставою майна боржника).

Згідно з судовими матеріалами, вказане підприємство було майновим поручителем банку “Фінанси та кредит” (належав К. Жеваго) перед Нацбанком по кредитам рефінансування.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Крім того, судді розповіли і про закордонний досвід щодо процедури банкрутства та порівняли його з українським

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Незважаючи на війну, адміністративні суди розглядають пенсійні справи й рішення за ними ухвалюються