НБУ відсудив нерухомість у ТОВ “Торгова мережа “Фаворит”

1 липня 2022, 09:02Новини1359

Этот материал также доступен на русском

Апеляційний суд відмовив у задоволені заяви ініціюючого кредитора про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ “Торгова мережа “Фаворит”.

  • Посилання скопійованоlink copied

27.06.2022 Госпсуд Полтавської області видав наказ на виконання свого рішення від 17.11.2021 та постанови Східного апеляційного госпсуду від 22.02.2022 (у справі №909/726/17) про звернення стягнення з ТОВ “Торгова мережа “Фаворит” на користь НБУ нерухомості, яка передана в іпотеку для Нацбанку за кредитами рефінансування, виданими банку “Фінансова ініціатива”.

Згідно з судовими матеріалами, йдеться про нежитлові приміщення – склад Б-2, загальною площею 4610,7 кв.м за адресою м. Полтава, вул. Половки, 66б.

“Встановити спосіб реалізації предмета іпотеки: шляхом продажу на прилюдних торгах в межах процедури виконавчого провадження, передбаченої Законом України “Про виконавче провадження”, – йдеться в судовому наказі.

Нагадаємо, 25.05.2022 Західний апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу НБУ та скасував ухвалу Госпсуду Львівської області від 25.01.2022 про порушення справи про банкрутство ТОВ “Торгова мережа “Фаворит” – майнового поручителя за кредитними зобов’язаннями ПАТ “КБ “Фінансова ініціатива” (грошові вимоги Національного банку – 2,94 млрд грн, забезпечені заставою майна).

Також апеляційний суд відмовив у задоволені заяви ініціюючого кредитора про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ “Торгова мережа “Фаворит”.

“Прийняття цього рішення відкриває можливість без зволікань реалізовувати предмети іпотеки майнового поручителя в межах виконавчих проваджень на виконання судових рішень для погашення заборгованості банку “Фінансова ініціатива” за кредитними договорами”, – зазначав начальник управління правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту Національного банку Сергій Бойко.

Як уточнював НБУ, ТОВ “Торгова мережа “Фаворит” є одним із майнових поручителів за зобов’язаннями ПАТ “КБ “Фінансова ініціатива” Олега Бахматюка перед Національним банком за двома кредитами рефінансування, залученими у 2009 та 2014 роках. Оскільки ПАТ “КБ “Фінансова ініціатива” не виконував узяті на себе зобов’язання за кредитами, Національний банк упродовж 2017-2018 років ініціював вісім судових справ про звернення стягнення на предмети іпотеки, передані ТОВ “Торгова мережа “Фаворит” для забезпечення виконання кредитних зобов’язань. У шістьох справах вже прийнято рішення на користь Національного банку, з яких у трьох судових справах виконано рішення шляхом примусової реалізації заставного майна. Ще дві справи перебувають на розгляді у госпсудах різних інстанцій.

Зверніть увагуПроекти та інновації
Сьогодні, 10:42 • Новини • Зверніть увагу
За кордономОгляд ЗМІ
Сьогодні, 10:13 • Новини • За кордоном
Огляд ЗМІ
Сьогодні, 09:39 • Новини • Огляд ЗМІ
Колізії та конфлікти
Сьогодні, 09:03 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Невиконання вимог підпункту 78.1.1  та пункту 79.2  ПК призводить до визнання перевірки незаконною та відсутності правових наслідків такої

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Суд має переконатися у дійсності повноважень особи, що була уповноважена боржником представляти його інтереси

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Відтепер маємо чіткі ознаки та алгоритм визнання фраудаторним будь-якого правочину, що здійснюється між учасниками господарських правовідносин

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Під час проведення підготовчого засідання у справі про банкрутство суд не має змоги вирішити спір про право

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?