Огляд ЗМІ

Названо народний засіб від печії

12 вересня 2023, 16:16Новини2544

Этот материал также доступен на русском

Дослідження показали, що куркума така ж ефективна при кислотному рефлюксі, як і аптечні ліки

  • Посилання скопійованоlink copied

Група вчених із Таїланду провела рандомізоване подвійне сліпе контрольоване дослідження у період з 2019 по 2021 рік, щоб продемонструвати ефективність куркуми.

Дослідження 2019 року продемонструвало, що in vivo куркумін — активна сполука в куркумі — сприяє захисному механізму стравоходу, який обмежує кислотний рефлюкс. Вчені припустили, що таке лікування можна порівняти із застосуванням інгібітора протонної помпи (ІПП), лансопразолу.

У рамках нового дослідження вчені перевірили цю гіпотезу, цього разу використовуючи куркумін та інший ІПП, омепразол. Вчені провели експеримент на 206 пацієнтах віком 18-70 років, які страждають на розлад шлунку (функціональна диспепсія). Омепразол – популярний засіб лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ), один з відомих симптомів якої – печія. Однак довгострокове використання ІПП не заохочується, оскільки ці препарати пов’язані з вищим ризиком інфекцій, переломів та навіть деменції.

Куркумін одержують із підземних кореневищ багаторічної трави куркуми (Curcuma longa), що належить до сімейства імбиру (Zingiberaceae). Як і імбир, він вже понад 4 000 років використовується в аюрведичній (індійській) та китайській медицині для лікування всього: від артриту до респіраторних інфекцій.

В останньому дослідженні дослідники розділили учасників на три групи: одна отримувала дві великі капсули куркуміну по 250 мг чотири рази на день плюс невелика капсула-пустушка на день); інша – дві великі капсули-пустушки чотири рази на день плюс маленька капсула ІПП на день; остання – дві великі капсули куркуміну та маленьку таблетку ІПП.

Через 28 і 56 днів 151 учасників, що залишилися (20 у когорті куркуміну, 19 у групі омепразолу та 16, які отримували обидва види лікування) оцінили за шкалою оцінки тяжкості диспепсії.

Куркумін або комбіноване лікування показали майже такі ж результати, як і ІПП окремо, щодо полегшення всіх симптомів, за винятком болю, через який омепразол просунувся трохи вперед. Через 56 днів оцінка болю була аналогічною, але куркума знову показала найкращий результат у полегшенні інших симптомів.

Дослідження опубліковано у журналі BMJ Evidence-Based Medicine.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби