Мінекономіки прогнозує інфляцію у 24% за підсумками року

7 березня 2023, 12:00Новини143

Головна різниця між нинішнім макропрогнозом і тим, який використовувався під час підготовки бюджету, – це тривалість бойових дій

  • Посилання скопійованоlink copied

За оцінками Мінекономіки, рівень інфляції на кінець 2023 року становитиме 24%.

Про це під час дискусії “Чи зможе українська економіка зрости у 2023 році?” сказав заступник міністра економіки України Олексій Соболев, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми пройшли пік інфляції в кінці минулого року, і вона поступово починає знижуватись. Ми прогнозуємо, що вона (інфляція – ред.) знизиться цього року до 24%”, – сказав Соболев.

Він зазначив, що головна різниця між нинішнім макропрогнозом і тим, який використовувався під час підготовки бюджету, – це тривалість бойових дій. Під час підготовки бюджету припускалося, що бойові дії закінчаться в середині цього року, наразі основне припущення полягає в тому, що бойові дії продовжуватимуться майже весь рік. Це, у свою чергу, вплинуло і на прогноз ВВП, який наразі оцінюється в 1% зростання на кінець року.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 3 листопада 2022 року ухвалила в другому читанні та в цілому закон «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Документ розроблений з прогнозом зростання ВВП до 3,2% та інфляції на рівні 28%. За січневим прогнозом Національного банку, інфляція уповільниться до 18,7% у 2023 році.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні