Міндовкілля: Україна заблокувала головування росії у Комісії із захисту Чорного моря від забруднення

17 жовтня 2024, 09:00Новини92

Этот материал также доступен на русском

Завдяки злагодженій роботі та продуманій стратегії участі делегації України, було не допущено передачу головування в Комісії від Румунії до росії, яке мало відбутися наприкінці засідання.

  • Посилання скопійованоlink copied

16 жовтня відбулося 44-те чергове засідання Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, у якому взяла участь українська делегація на чолі із першим заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Оленою Крамаренко.

Комісія є керівним органом Конвенції про захист Чорного моря від забруднення, сторонами якої є Болгарія, Грузія, Румунія, Туреччина, Україна і росія, та міжнародною платформою регіональної співпраці в питаннях збереження та відтворення екосистем Чорного моря, забезпечення збалансованого використання морських природних ресурсів та ландшафтів.

Основними напрямками роботи Комісії є захист морського середовища Чорного моря від забруднення з наземних джерел, збереження біотичного та ландшафтного різноманіття Чорного моря, боротьба із забрудненням морського середовища нафтою та іншими шкідливими речовинами у надзвичайних ситуаціях.

«Ми продовжуємо роботу на дипломатичному рівні щодо засудження агресивних дій росії проти України, що є порушенням основних норм і принципів міжнародного права, прав людини та екологічної безпеки», — зазначила Олена Крамаренко.

Водночас, завдяки злагодженій роботі та продуманій стратегії участі делегації України, було не допущено передачу головування в Комісії від Румунії до росії, яке мало відбутися наприкінці засідання.

«Навіть ідея щодо головування росії у даній комісії — це абсурдно. Українська сторона вважає, що країна-агресор, яка розв’язала війну проти України як сторони Конвенції про захист Чорного моря від забруднення, з чиєї вини неможливо виконувати Конвенцію та Стратегічний план дій щодо Чорного моря, не може головувати у такій Міжнародній інституції як Чорноморська Комісія. Ми закликаємо членів Комісії підтримати нашу позицію і вжити усіх необхідних заходів для запобігання подібним випадкам збройної агресії у майбутньому. Екологічна безпека та збереження наших спільних екосистем повинні підтримуватися як глобальна відповідальність, де жодна країна, незалежно від її влади чи позиції, не звільняється від відповідальності за свої дії», — додала Олена Крамаренко.

Під час засідання Комісією були розглянуті та ухвалені рішення, необхідні для забезпечення операційної діяльності Комісії та її Постійного секретаріату, зокрема, продовжено повноваження Виконавчого директора Постійного секретаріату Комісії та Офіцера з питань оцінки та моніторингу забруднення.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?