За кордоном

Мільярдери не хочуть платити податок на прибуток, – скандал у США

9 червня 2021, 14:00Новини278

Этот материал также доступен на русском

Адміністрація президента США Джо Байдена заявила, що розслідує витік даних

  • Посилання скопійованоlink copied

Видання ProPublica опублікувало конфіденційні дані Податкової служби США (IRS), заявивши, що мільярдери віддають державі замало податку на прибуток. Адміністрація президента США Джо Байдена заявила, що розслідує витік даних.

Ключові факти

  • ProPublica отримало податкові декларації кількох тисяч найбагатших американських бізнесменів. Журналісти проаналізували їхні податкові декларації за понад 15 років і зробили висновок, що 25 найбагатших громадян платили значно менший податок на прибуток, ніж повинні були за загальними правилами. Зокрема, у список 25 увійшли гендиректор Berkshire Hathaway Уоррен Баффет, голова Amazon Джефф Безос, колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг і глава Tesla Ілон Маск.
  • ProPublica порівняли дані в податковій звітності з оцінками Forbes про те, наскільки капітал мільярдерів зріс за той чи інший рік, і підрахували реальну податкову ставку для кожного з них. За даними журналістів, при сумарному зростанні статків на $401 млрд з 2014-го до 2018 року мільярдери сплатили 3,4% федерального податку, або $13,6 млр. Для деяких мільярдерів ставка виявилася нижче 1%, а деякі і зовсім не платили податок на прибуток.
  • Менше всіх щодо власних доходів заплатив Баффетт – $23,7 млн ​​проти зростання статків на $24,3 млрд, що еквівалентно реальній податковій ставці 0,1%.
  • Реальна податкова ставка Безоса з 2014-го по 2018 рік склала 0,98%. 2007 року Безос взагалі не платив податок на прибуток, а 2011-го навіть отримав від держави субсидію на $4000, стверджують журналісти.
  • Реальна ставка для глави Tesla склала 3,27%. У 2018 році Маск взагалі не платив податків, повідомляє ProPublica.

Прессекретар Мінфіну США Лілі Адамс заявила про незаконність «несанкціонованого розкриття конфіденційної урядової інформації». Вона повідомила, що справу передано управлінню Генерального інспектора казначейства з питань податкової адміністрації (TIGTA), а також ФБР і прокуратурі округу Колумбія.

Контекст

Адміністрація президента США Джо Байдена виступає за збільшення податкового тягаря для багатих американців. Зокрема, планується майже вдвічі збільшити граничну ставку податку на приріст капіталу для тих, хто заробляє понад $1 млн – з нинішніх 20% до 39,6%, пише Bloomberg. За рахунок цього планується покрити більшу частину соціальних видатків у рамках «Американського плану порятунку».

Республіканці наполягають на збереженні податкових пільг 2017 року, введених експрезидентом Дональдом Трампом. Вони стверджують, що нинішня система приросту капіталу заохочує заощадження і сприяє економічному зростанню в майбутньому.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром