Ліквідність «Укрзалізниці» не покриває обслуговування боргу в 2021 році

30 квітня 2021, 10:49Новини200

Этот материал также доступен на русском

Fitch Ratings може знизити рейтинг «УЗ»

  • Посилання скопійованоlink copied

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings внесло довгостроковий рейтинг дефолту емітента та пріоритетні незабезпечені рейтинги боргу АТ «Укрзалізниця» («УЗ») до списку Rating Watch Negative з огляду на обмежену ліквідність. Про це повідомляє пресслужба Fitch Ratings.

Як зазначають у Fitch Ratings, доступна для використання ліквідність «Укрзалізниці» не повністю покриває обслуговування боргу компанії протягом 2021 року. Агентство також наголошує на непевності щодо темпів відновлення економіки після пандемії коронавірусу. За графіком погашення боргу, «УЗ» у 2021 році має виплатити до 5,69 млрд грн протягом трьох кварталів.

«Доступна для використання ліквідність «Укрзалізниці» є недостатньою для покриття очікуваних виплат по кредиту від банку ($116 млн, що складає 3,225 млрд грн в еквіваленті) з терміном до 30 травня. Доступна для використання ліквідність у компанії становить 3,13 млрд грн», – йдеться у повідомленні.

Агентство вважає, що схильність «Укрзалізниці» до валютного ризику є суттєвою, оскільки доходи компанія отримує переважно в національній валюті.

Експерти впевнені, що на компанію негативно вплинув економічний шок, викликаний пандемією коронавірусу, включаючи скорочення ВВП України оціночно на 4,2% в 2020 р., заходи щодо стримування поширення вірусу і ослаблення національної валюти. Важливо й те, що основне джерело доходів УЗ (сегмент вантажних перевезень) піддалось негативному тиску в 2020 р. при істотному ризику більш низьких темпів відновлення у поточному році.

Також Fitch Ratings нагадав про фактори, які можуть вплинути на зміну рейтингу.

Фактори, які окремо або разом можуть призвести до позитивної рейтингової дії / підвищення рейтингів:

  • виключення рейтингів зі списку Rating Watch “Негативний” можливе в разі поліпшення позиції ліквідності, достатньої для обслуговування виплат по боргу в наступні 12 місяців.

Фактори, які окремо або разом можуть призвести до негативної рейтингової дії / зниження рейтингів:

  • зниження суверенного рейтингу України;
  • перегляд у бік зниження оцінки кредитоспроможності компанії на самостійній основі в результаті тривалого негативного тиску на ліквідність.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Збиткові держпідприємства часто не можуть ініціювати провадження у справах про банкрутство через відсутність коштів на сплату судового збору та авансування витрат арбітражного керуючого

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
У чому причина збитковості держпідприємств та як приватизація може змінити цю ситуацію

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Євробондове фіаско як продовження провальної боргової політики УЗ

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
За сьогоднішніх умов державні підприємства мають можливість для широкого кола маніпуляцій

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Лише за перші 4 місяці 2021 року в СЕТАМі опублікували лотів на суму близько 10 млрд грн. А продали - на 1,6 млрд грн.

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні