Ліквідація схеми в гральному бізнесі скоротила відтік валюти на $900 мільйонів на місяць, – нардеп

3 квітня 2023, 15:36Новини154

Ліквідація нелегальної схеми у гральному бізнесі – міскодингу – скоротила відтік валюти з України у межах $800-900 млн на місяць, або на $25-30 млн на день

  • Посилання скопійованоlink copied

Ліквідація нелегальної схеми у гральному бізнесі – міскодингу – скоротила відтік валюти з України у межах $800-900 млн на місяць, або на $25-30 млн на день. Про це повідомив народний депутат від фракції “Голос”, перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк у Telegram.

Ефект від закриття цієї “схеми” з гральним бізнесом: відтік валюти в місяць скоротився на $800-900 млн або $25-30 млн/день. Без перебільшення, курс гривні від цього зріс по відношенню до долара“, – наголосив він.

Міскодинг – такий вид шахрайства у банківській мережі, який полягає у заміні призначення платежу.

Як повідомлялося, раніше перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк заявляв про причетність “Айбокс Банку” та “Укргазбанку” до схем виведення у тінь гральним бізнесом близько 10 мільярдів гривень обороту на місяць.

Наступного ж дня після цієї заяви голова “Укргазбанку” Андрій Кравець написав заяву про звільнення з посади за власним бажанням нібито через погіршення стану здоров’я, а Нацбанк оштрафував державний “Укргазбанк” на 64,62 мільйона.

7 березня правління Національного банку ухвалило рішення про відкликання банківської ліцензії у АТ “Айбокс Банк” та його ліквідацію.

Загалом Національний банк перевіряє діяльність дев’яти банків, які ймовірно були задіяні у схемах з ухилення від сплати податків учасниками грального бізнесу.

Джерело: https://biz.censor.net/n3409724

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису