Ліквідація банку «Конкорд»: Фонд гарантування забезпечить розрахунок із вкладниками та кредиторами банку у повному обсязі

15 серпня 2023, 13:02Новини155

Этот материал также доступен на русском

Загальна сума гарантованого відшкодування вкладникам АТ «АКБ «Конкорд», призначена до виплат, становить 639 млн грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб уже з наступного тижня розпочне виплату гарантованого відшкодування вкладникам АТ «АКБ «Конкорд», рішення про ліквідацію якого було прийнято регулятором 1 серпня 2023 року.

На сьогодні триває процес формування реєстру вкладників. Після оголошення про початок виплат вкладники банку – фізичні особи, у тому числі фізичні особи-підприємці, – зможуть отримати свої кошти в одному із 12 банків-агентів Фонду. Нагадаємо, вкладник сам обирає банк та відділення, у якому бажає отримати кошти. Крім того, існує можливість отримати гарантоване відшкодування від Фонду дистанційно. Таку послугу на сьогодні надають 5 банків-агентів.

Загальна сума гарантованого відшкодування вкладникам АТ «АКБ «Конкорд», призначена до виплат, становить 639 млн грн.

Завдяки дії норми про повне відшкодування за вкладами на період воєнного стану та трьох місяців після його завершення, кожен вкладник отримає від Фонду кошти у повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на кінець дня 1 серпня, крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Паралельно триває процес формування реєстру акцептованих вимог кредиторів, який буде сформовано та затверджено до 04 вересня 2023 року. Також проводиться інвентаризація активів та формування ліквідаційної маси АТ «АКБ «Конкорд». Протягом місяця після затвердження реєстру кредиторів, Банком розпочнеться задоволення вимог кредиторів, які надіслали заяви з реквізитами для перерахування коштів. Порядок надання заяв оприлюднено на сайті Фонду (формування реєстру акцептованих вимог кредиторів).

«Банк «Конкорд» – це 7 банк, ліквідацію якого Фонд розпочав уже під час повномасштабного вторгнення. І щоразу, розуміючи умови, у яких живе і працює вся країна, ми розпочинали виплату відшкодування вкладникам та розрахунок з кредиторами достроково, тобто раніше кінцевого строку, відведеного законодавством. Тому і виплату вкладникам банку «Конкорд» Фонд планує розпочати раніше, уже з наступного тижня, орієнтовно після 21 серпня. Фонд має достатньо коштів для виплати повної суми відшкодування усім вкладникам. І вже за фактом формування реєстру кредиторів та ліквідаційної маси банку, ми розпочнемо розрахунок із кредиторами і Фонд гарантування забезпечить повернення коштів кредиторам банку у повному обсязі», – сказала заступниця директора-розпорядника Фонду Ольга Білай.

Повна та достовірна інформація про розрахунок із вкладниками і кредиторами банку оприлюднюватиметься на офіційному сайті Фонду та на сторінках Фонду у соцмережах.

Нагадаємо, рішення про ліквідацію АТ «АКБ «Конкорд» було прийнято правлінням НБУ, зокрема, у зв’язку із систематичним порушенням Банком вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна