Колізії та конфлікти

Киянину помилково нарахували майже 1 млн грн боргу

17 березня 2021, 16:11Новини134

Этот материал также доступен на русском

У Державній виконавчій службі стало зрозуміло, що сума боргу — технічна помилка.

  • Посилання скопійованоlink copied

У реєстрі боржників перебуває понад два мільйони українців, але не всі навіть знають, що потрапили в цю базу. Наприклад, киянину Михайлу нарахували майже мільйон гривень боргу. Чоловік оббивав пороги чиновників два тижні, але ніхто не зміг пояснити ситуацію, повідомляє Finance.ua.

«Михайло — ветеран українсько-російської війни, там отримав контузію, тепер має інвалідність і живе на пенсію. Про борг у майже мільйон гривень дізнався, коли оновив додаток Дія. Згідно з даними, він нібито заборгував 775 тисяч гривень», — йдеться в повідомленні.

Так, одразу після цього чоловік спробував з’ясувати, звідки такий борг, але в кабінети чиновників потрапити виявилося не так легко. Один з них не відповів, в кабінет іншого не пустили.

«Все почалося ще три роки тому, коли Михайло потрапив у ДТП. На місці аварії чоловік визнав провину. За ремонт позашляховика сплатила страхова 90 тисяч гривень. Однак потерпіла водійка Range Rover подала до суду з вимогою доплатити їй ще 130 тисяч гривень. Перша інстанція позов не задовольнила», — інформує видання.

За словами чоловіка, потім був інший суд, про який не повідомили ні його, ні адвоката. Суд пройшов, і чоловіка визнали винним. За рішенням апеляційного суду, Михайло винен 130 тисяч, але не ті, які йому нарахували.

У Державній виконавчій службі стало зрозуміло, що сума боргу — технічна помилка. Як виявилося, історія Михайла не перша і сталася через помилку виконавця. Потім у додатку Дія її продублював співробітник підприємства інформаційної системи.

«Насправді, ситуація така, що законом передбачено виправлення арифметичних і граматичних помилок в документах», — сказала заступник начальника управління Державної виконавчої служби Києва.

Щоб не потрапити в схожу ситуацію, треба перевіряти реєстр боржників. Цілком ймовірно, що ваші дані внесли помилково, а ви і знати не будете, поки не зберетеся оформити на себе майно. Якщо ваше прізвище знаходиться в цьому реєстрі, наприклад, оформити квартиру не зможете.

Фото взято на сайті Depositphotos.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Майнові права боржника за останні роки стали одним з основних активів боржника, на які можливо звернути стягання в межах виконавчого провадження

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Маємо в наявності хитрозроблену схему віджимання пенсій у пенсіонерів

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Жодних виключень для виконання судових рішень Постанова НБУ не передбачає...

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
На кінець 2022 року доступ до АСВП мають 253 приватні виконавці, або ж 89% від загальної кількості діючих

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Реальну вартість арештованого майна в ході аукціону визначає ринок

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Стадія продажу майна розпочинається із моменту оприлюднення інформації про продаж