Огляд ЗМІ

Кожен третій українець вважає, що олігархів треба «розкуркулити»

22 квітня 2021, 09:50Новини672

Этот материал также доступен на русском

Домінування олігархів визнано більшою небезпекою для українського суспільства, аніж залежність від РФ

  • Посилання скопійованоlink copied

Відповідаючи на запитання «Що є найбільше небезпечним для українського суспільства?», 47,1% респондентів обрали варіант «олігархи», 36,3% – «залежність від Російської Федерації», 32% – «залежність від «західних країн», 18,2% – «державний контроль над економікою». 9,8% не визначились із відповіддю на запитання. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у березні 2021 року.

28,5% респондентів вважають, що необхідно «розкуркулити» олігархів, націоналізувавши власність, яку вони отримали незаконним шляхом. 22,1% згодні із тим, що необхідно обмежити вплив олігархів на політичні процеси, а 17,1% висловились за обмеження монопольного впливу олігархів на стратегічні галузі. 14,5% українців хотіли би налагодження співробітництва між великим бізнесом та державою. 2,6% вважають, що із олігархами нічого не потрібно робити. Не визначились із відповіддю 15,3% опитаних.

Також соціологи з’ясували, як українці оцінюють вплив олігархів на державу. Найкращим вважають вплив Р. Ахметова (позитивним його вплив назвали 35,3%), П. Порошенка (15,9%) та В. Пінчука (12,8%). Думки про те, що жоден з олігархів не впливає позитивно на державу, дотримується майже половина (49,4%) респондентів.

Серед тих, чий вплив вважають негативним, В. Медведчук (56,6%), І. Коломойський (52,3%), Р. Ахметов (49,2%) та П. Порошенко (48,3%). У тому, що жоден з українських олігархів, не чинить негативного впливу, упевнені 8,5% українців.

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження проводилось компанією «Active Group» 20-21 березня 2021 року методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем). Географія: вся територія України за виключенням окупованих регіонів. Загалом опитано 1200 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном України та типом населеного пункту (місто/село). Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,9%.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?