Колізії та конфлікти

Хто причетний до виведення грошей з «Терра Банку»: розслідування

29 червня 2021, 17:16Новини901

Этот материал также доступен на русском

У 2013 році банк отримав нових власників, а вже у 2014 році збанкрутував.

  • Посилання скопійованоlink copied

В українських ЗМІ в кінці квітня з’явилася інформація, що ректор Національного авіаційного університету (НАУ) Максим Луцький може бути причетний до організації виведення грошей вкладників “Терра Банку”, в який він завів рахунки викладацького та студентського складу вузу, зазначає Народна правда.

Так, “Народна Правда” підготувала розслідування, яке свідчить про те, що Максиму Луцькому вдалося уникнути люстрації й суду.

“Відомо, що серед співвласників “Терра Банку” в різний час були різні фігури оточення Януковича, наприклад, Вадим Копилов, який був першим заступником міністра економічного розвитку і торгівлі Андрія Клюєва (у 2010-2012 рр., – ред.), і Руслан Циплаков, друг Януковича-молодшого, відомого серед регіоналів як “Руслан-Ципа”, а також Максим Луцький – кум Дмитра Табачника”, – з’ясувалося в розслідуванні.

Як вдалося встановити, у 2013 році банк отримав нових власників, а вже у 2014 році збанкрутував. Тоді офіційно власником банку був Сергій Клименко, який разом із Максимом Луцьким купили його у власника “Метал Юніон” та “Південкомбанку” Руслана Циплакова. Клименко також відомий як забудовник, який фігурував в скандалах з ЖК “Авіаквартал” і “Відрадний-2”.

Дані розслідування вказують на те, що в той час, коли вкладники несли гроші на депозити, керівництво банку видавало сотні кредитів фірмам, зареєстрованим за однією адресою, але без телефонів і сайтів, і які не мали в штаті навіть бухгалтера.

Наприклад, консалтингова компанія “Всесвіт” при статутному капіталі 10 тис. грн отримала 142 млн грн кредиту. 200 млн грн було видано компанії “Бест курс” зі статутним капіталом 51 тис. грн, зареєстрованій у звичайній квартирі в Донецьку. Потім з’ясували, що компанія пов’язана з Циплаковим. Нові фірми реєстрували в незаконних новобудовах, зведених під час проректорства Максима Луцького на території авіаційного університету. Так, 96 млн грн отримала фірма “ВВС Факторинг”, а ще 100 млн грн видали ТОВ “НВП Дизайн та архітектура молодих авторів”, – йдеться у розслідуванні.

Як зазначається, у 2015 році Сергій Клименко нібито був заарештований, але незабаром вийшов під заставу. Максим Луцький у цей час будував кар’єру в НАУ та в січні нинішнього року став ректором цього вузу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах