За кордономОгляд ЗМІ

Євросоюз почав обговорювати можливі наслідки поразки України – Bloomberg

19 грудня 2023, 12:45Новини604

Этот материал также доступен на русском

Європейські країни – учасниці НАТО почали оцінювати ризики, які могла б становити для них москва в разі перемоги у війні в Україні.

  • Посилання скопійованоlink copied

На тлі затримки західної допомоги Україні, перемога росії у війні вже не виглядає фантастичною, тож європейські країни – учасниці НАТО почали оцінювати ризики, які могла б становити для них москва в разі перемоги у війні в Україні.

Як розповіли джерела Bloomberg, такий розвиток подій відчуватиметься в усьому світі, оскільки змусить партнерів і союзників США сумніватися в гарантіях безпеки з боку Вашингтона.

Поразка Києва сприйматиметься більшою стратегічною невдачею США, ніж вихід з Афганістану 2021 року, стверджують співрозмовники видання. Ці прогнози поки що не враховують можливості того, що Дональд Трамп може виграти президентські вибори наступного року, втілити свої обіцянки щодо зняття відповідальності за основні альянси, включно з НАТО, і укласти угоду з путіним щодо України.

“Якщо Україна не отримає підтримку від ЄС і США, тоді путін переможе”, – заявив минулого тижня прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар на саміті Європейського союзу, де лідери не змогли узгодити пакет допомоги на суму 50 мільярдів євро на 2024 рік.

Європейські чиновники стверджують, що, якщо Україна не отримає зброю, росія, безсумнівно, буде прагнути до захоплення більшої території і руйнування більшої кількості інфраструктури. Без можливості захистити себе Україна може бути змушена прийняти умови, які продиктує Москва.

Союзники України в ЄС і США стверджують, що допомога Києву, ймовірно, буде схвалена якимось чином на початку наступного року. Але це навряд чи призведе до значного прориву на полі бою, кажуть чиновники. Перспективи стають дедалі мутнішими в міру того, як стає зрозуміло, що боротьба може тривати ще багато років.

У країнах Балтії вже попереджають населення про необхідність бути готовими до наступної війни, тому що російські збройні сили не будуть знищені в Україні. “Росія не боїться НАТО”, – заявив в інтерв’ю місцевому телевізійному каналу глава естонської армії Мартін Херем минулого тижня. Інші чиновники вважають, що Путіну, ймовірно, знадобиться кілька років, щоб компенсувати величезні втрати, яких зазнала його армія в Україні, не кажучи вже про те, щоб загрожувати набагато більш боєздатним силам НАТО.

Однак раніше існуюча впевненість, що вторгнення буде “стратегічною поразкою” для російського лідера, зникла. Натомість низка представників західної влади побоюється того, що розрахунок Путіна виявиться вірним і він зможе протриматися довше, ніж США та їхні союзники.

Один зі співрозмовників Bloomberg вважає, що перемога росії викличе хвилю біженців, які прямують до ЄС. Це створить тиск на сферу послуг у цих країнах і посилить напруженість між членами блоку. Водночас, сказав він, український опір перейде до партизанських тактик. Це означає, що ситуація на східному кордоні ЄС залишиться нестабільною.

Водночас деякі європейські країни можуть прагнути зміцнити свої зв’язки з Москвою чи Пекіном, щоб уникнути необхідності надто покладатися на ненадійні США, кажуть інші чиновники.

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”