За кордономОгляд ЗМІ

Єврокомісія наполягатиме на наданні Україні статусу країни-кандидата в ЄС, — Politico

14 червня 2022, 09:06Новини486

Этот материал также доступен на русском

Єврокомісія наполягатиме на наданні Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу, але остаточне рішення залишається за Європейською радою

  • Посилання скопійованоlink copied

Єврокомісія наполягатиме на наданні Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу, але остаточне рішення залишається за Європейською радою, повідомляє Politico, констатує “НВ”.

“Європейська комісія порекомендує надати Україні офіційного статусу країни-кандидата в ЄС, за словами кількох офіційних осіб, знайомих із обговореннями, які відбулися під час дебатів між членами комісії у понеділок”, – повідомило джерело видання.

Журналісти нагадують, що влада України неодноразово говорила, що надання статусу “забезпечить безцінне моральне піднесення під час війни”.

“Комісія не забуває, що Україна – єдина країна в Європі, де люди загинули, де в людей стріляли, бо вони були на вулицях із прапорами ЄС. Тепер ми не можемо сказати їм: “Вибачте, хлопці, ви розмахували не тим прапором”, – повідомило джерело Politico.

Представник Єлисейського палацу зазначив, що статус кандидата, якщо його буде надано, “буде лише початком набагато тривалішого процесу”.

“Щойно Україна потенційно отримає статус кандидата, ми також маємо побачити, коли почнуться переговори. І ви знаєте, що методологія членства в ЄС передбачає переговори залежно від того, як розвивається країна. Тому є вимоги, що відповідають стандартам ЄС, і у будь-якому випадку вони будуть дуже вимогливими до України”, – заявив представник.

11 червня президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Європейська комісія завершить роботу над рекомендаціями щодо надання Україні статусу кандидата в ЄС до кінця наступного тижня – до 26 червня.

Раніше агентство Bloomberg повідомило, що 17 червня Єврокомісія рекомендуватиме надати Україні статус кандидата в члени ЄС. Висновок ЄК буде рекомендацією для Ради ЄС, яка має ухвалити рішення про наступні кроки.

Далі заявка України на вступ до Євросоюзу обговорюватиметься на рівні європейських лідерів у Європейській Раді. Проте деякі країни ЄС виступають проти надання Україні статусу країни-кандидата на вступ. Віце-прем`єр із європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина говорила, що проти цього виступають три країни блоку. За даними ЗМІ, серед них Австрія та Данія.

8 червня Європарламент підтримав резолюцію із закликом надати Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. “За” проголосували 438 євродепутатів. 9 червня лідери фракцій Європарламенту закликали Євросоюз надати Україні та Молдові статус кандидата, а також працювати над наданням такого ж статусу Грузії.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону