Як вивести кошти з електронного гаманця?
Этот материал также доступен на русском
Недоліками електронних грошей є досить високі комісії за поповнення і виведення електронних грошей. В цей же час платіжні карти припускають комісію тільки по одній з даних операцій.

Електронні гроші гарантують найвищу анонімність при розрахунках в Інтернеті. Найбільш ефективно їх використовувати для оплати покупок в Мережі. Prostobank.ua розповів про виведення грошових коштів з електронного гаманця, плюси і мінуси таких гаманців.
Що таке електронний гаманець і кому він може бути корисний?
Олексій Морозов, начальник відділу пасивних продуктів і транзакційного бізнесу Банку Кредит Дніпро.
Електронний гаманець є додатком платіжної картки, в якому зберігаються електронні гроші – віртуальні одиниці вартості, які використовуються як засіб платежу і є зобов’язанням, погашати в готівковій або безготівковій формі.
Випуск електронних грошей в Україні можуть здійснювати виключно банки, попередньо погодивши з Нацбанком правила їх використання. Електронні гроші надаються клієнтам або агентам в обмін на готівкові або безготівкові кошти. Банк зобов’язаний погашати випущені ним електронні гроші на вимогу клієнта.
Тетяна Дегтярьова, фахівець управління розробки продуктів роздрібного та малого бізнесу РАДАБАНК.
Електронні гроші, точніше, їх грошова вартість зберігається на електронних носіях – електронних гаманцях. Електронний гаманець можна порівняти з банківським поточним рахунком зі своїм балансом і оборотами, в рамках якого і відбуваються розрахунки.
Істотне зростання ринку обумовлене рядом переваг цього сервісу, які оцінять користувачі, що здійснюють онлайн покупки і платежі, і для яких важливі анонімність, мобільність, економічність і простий функціонал сервісу. Такими користувачами безумовно є велика частина населення України, кожен з нас робить оплату послуг мобільних і інтернет провайдерів, покупки в інтернет-магазинах, оплату комунальних послуг, придбання квитків на подорожі та культурні заходи.
Як вивести гроші з електронного гаманця?
Головна відмінність і перевага електронних грошей від платіжних карт в тому, що відкрити електронний гаманець і поповнити його клієнт може миттєво без відвідування банку. Це дозволяє в найкоротші терміни перевести кошти між електронними гаманцями, а також оплатити товари і послуги у торговців, які працюють з системою.
Недоліками електронних грошей є досить високі комісії за поповнення і виведення електронних грошей. В цей же час платіжні карти припускають комісію тільки по одній з даних операцій. І розмір останніх нижче.
У разі застосування контролюючими органами до незареєстрованих учасників українського ринку жорстких заходів (заборона на оплату товарів з використанням даних систем або арешт рахунків компаній) – у користувачів можуть виникнути складнощі з виведенням коштів з електронних гаманців.
Електронний гаманець за своєю економічною суттю може зрівнятися з окремою валютою на ринку, а платіжні карти – це інструмент віддаленого доступу до рахунку. Але якщо розглядати саме в контексті використання при розрахунках (з точки зору споживача), то ключова різниця в можливості доступу до готівки. У випадку з платіжною карткою цей доступ незрівнянно простіше, ніж у випадку з електронним гаманцем, оскільки виведення коштів з електронного гаманця можливе тільки через канали, які мають договірні відносини з емітентом електронних грошей. Іншими словами, електронні гроші змушені повернутися в традиційні канали – тобто банківську систему. І далеко не завжди у систем електронних грошей є контрактні відносини у всіх країнах, де використовуються дані електронні гроші.
У той же час, електронні гаманці, хоча і мають меншу географію використання, дозволяють простіше реалізувати зв’язки між торговцем і споживачем, а також не мають географічних кордонів.
Якщо говорити про ризики, то безпосередньо самі гаманці ризиків не несуть. Типова сфера їх використання – обслуговування фінансових розрахунків в електронних каналах. Особливо це актуально для транснаціональних операцій – там, де використання традиційних способів розрахунків ускладнене, або через регуляторні вимоги і обмеження, або просто незручно.
Таким чином, ризиком для клієнта є тільки ймовірність неотримання послуги, за яку проведена оплата через електронні гроші. Також можна спроектувати ситуацію, що система електронних грошей перестане функціонувати і клієнт не зможе вивести з неї кошти. Однак ці ризики не виглядають істотними з урахуванням того, що велика частина операцій проводиться для разових угод в сегменті С2С.
Переваги використання електронного гаманця
Головна перевага електронного гаманця – можливість здійснювати безпечні розрахунки в інтернеті. Поповнивши його одним з доступних способів: платіжною карткою, через термінал, спеціальною карткою або через банк, ви можете розплачуватися онлайн, не вводячи дані своєї основної картки. Так ви позбавите себе від побоювань, що вони будуть вкрадені і використані інтернет-шахраями.
Зручність оплати в інтернеті
При оплаті карткою онлайн користувач повинен кожен раз вводити її номер і CVV код, а в деяких випадках – ще й дату випуску і закінчення терміну дії карти, ім’я її власника. Якщо в потрібний момент пластика не виявиться під рукою, а його власник забуде щось з цих даних, то операція може зовсім не відбутися.
Такі проблеми не знайомі власникам електронних гаманців: при оплаті їм не потрібно вводити велику кількість даних, головне – пам’ятати пароль від свого гаманця і, в деяких випадках, мати під рукою мобільний телефон.
Гроші з гаманця можна перевести в готівку
Ще одна перевага електронних гаманців, вигідно відрізняє їх від, припустимо, віртуальних платіжних карт – можливість перевести в готівку кошти з рахунку. Вивести віртуальну валюту можна різними способами: через банк або платіжну карту, грошовий або поштовий переказ на своє ім’я, або через «дилерів» – спеціальні центри з переведення в готівку електронних грошей.






-
Оксена Лісового призначено Міністром освіти і науки УкраїниСьогодні, 18:00 • Новини
-
Суд арештував приватний гелікоптер мільярдера Жеваго. ВIДЕОСьогодні, 17:34 • Новини
-
Україна отримала 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄССьогодні, 17:02 • Новини
-
За кордономОгляд ЗМІКитай надає виробникам мікросхем нові повноваження для відновлення галузі у відповідь на обмеження СШАСьогодні, 16:40 • Новини • За кордоном
-
СБУ повідомила про підозру окупаційному очільнику Запорізької АЕССьогодні, 16:15 • Новини
-
Огляд ЗМІросія вивела у Чорне та Азовське моря 9 військових кораблівСьогодні, 15:42 • Новини • Огляд ЗМІ
-
Із 1 квітня відбудеться щорічний перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерівСьогодні, 15:29 • Новини
-
Мультфільм “Мавка. Лісова пісня” побив рекорд із касових зборів: за три вікенди прокату зібрав понад 81 млн грн бокс-офісуСьогодні, 15:05 • Новини
-
В УПЦ МП скаржаться, що комісія не пускає їх в лаврські печери “поклонитися мощам”Сьогодні, 14:31 • Новини
-
Зверніть увагуВ Україні встановлено щорічну виплату громадянам до Дня Незалежності: розмір визначатиме КабмінСьогодні, 14:00 • Новини • Зверніть увагу
-
Користувачів Telegram та WhatsApp попередили про новий метод викрадення криптовалютСьогодні, 13:45 • Новини
-
СоцмережіДва постріли – три цілі! Українські артилеристи ефективно знищили «Урагани» окупантів (ВІДЕО)Сьогодні, 13:33 • Новини • Соцмережі
-
Телеканалам українських олігархів виділили ще понад 200 мільйонів на російськомовний контент для “Freeдом”Сьогодні, 13:13 • Новини
-
Проекти та інноваціїAcer анонсувала електровелосипед зі штучним інтелектомСьогодні, 13:00 • Новини • Проекти та інновації
-
Які країни урізають підтримку українським біженцямСьогодні, 12:50 • Новини
-
За кордономНовий інноваційний фонд НАТО на $1,1 млрд буде розміщено в Нідерландах – ReutersСьогодні, 12:43 • Новини • За кордоном
-
Зверніть увагуЗахист трудових мігрантів. Рада заборонила брати плату з працівників за працевлаштування за кордономСьогодні, 12:36 • Новини • Зверніть увагу
-
В ЄС закликали запровадити санкції проти проросійських олігархів у Молдові та ГрузіїСьогодні, 12:23 • Новини
-
Комітет Ради підтримав збільшення видатків бюджету ще на 537 мільярдівСьогодні, 12:12 • Новини
-
АРМА передано активи аграрної компанії резидента росії на 5,4 млрд грнСьогодні, 12:00 • Новини
-
Колізії та конфліктиСуд перешкодив незаконній забудові на землях оборониСьогодні, 11:50 • Новини • Колізії та конфлікти
-
Велика Британія та Україна підписали історичну угоду про цифрову торгівлюСьогодні, 11:40 • Новини
Матеріали за темою

Законодавство

Законодавство

Огляд ринків

Огляд ринків

Огляд ринків
