Як отримати згоду банку і продати заставу?
За умови спрямування коштів від продажу предмета застави на погашення кредитної заборгованості або заміни предмета застави іншим ліквідним майном банк може дати згоду на продаж.

Як отримати згоду банку і продати заставу? Чи буде проводитися переоцінка вартості заставної квартири, машини? Скільки часу може зайняти процедура погодження процесу з банком? Чи може позичальник сам шукати покупця? Нюанси дізнавався Prostobank.ua.
Ігор Омельченко, партнер Правової групи «Маестро та Партнери»
В першу чергу, звичайно ж, потрібно зв’язатися з представниками банку. З кредитним підрозділом, якщо ваш кредит ще не перейшов в категорію проблемних або з підрозділом по роботі з проблемними активами, якщо ваш кредит уже був визнаний проблемним рішенням Кредитного Комітету банку і, відповідно, переданий йому в роботу. Зв’язатися можна будь-яким зручним для вас способом, тобто або в телефонному режимі, або шляхом відвідування банківської установи з подальшими переговорами.
Вести листування з банком з цього приводу зовсім не обов’язково, це лише сповільнить процес.
Під час кризи банкам потрібно більше реальних грошей, а не віртуальних, які невідомо коли будуть отримані і чи будуть отримані взагалі. Це означає, що дострокове погашення кредиту для них зараз в пріоритеті перед роздутим кредитним портфелем.
Переоцінка квартири проводитися не буде, потрібно тільки знайти клієнта який купить іпотеку за гроші, яких мінімум вистачить на повне погашення кредиту. В іншому випадку банк свою згоду на вчинення правочину не дасть.
Залагодити питання про продаж можна хоч протягом одного робочого дня. Для здійснення угоди потрібен буде той же нотаріус, який супроводжував оформлення кредиту, а також наступні документи від ЖЕК: довідка форми №3 (про осіб, прописаних в квартирі) і довідка про відсутність заборгованості по комунальних платежах.
Зрозуміло, самому шукати потенційного покупця позичальникові ніхто не забороняє. Головне, щоб після операції з продажу застави був повністю погашений кредит.
Людмила Галліні, керівник проектів сектора по роботі з кредитним портфелем ОТП Банку
При реалізації заставного майна банку можливі 3 ситуації.
Отримання дозволу клієнта на реалізацію застави при відсутності проблемної кредитної заборгованості для проведення повного дострокового погашення по кредиту. Реалізація майна при наявності проблемної заборгованості з подальшим обслуговуванням залишку заборгованості. Реалізація майна при наявності проблемної заборгованості з дисконтуванням залишку кредитної заборгованості.
Для реалізації застави обов’язково проведення нової оцінки майна або ж додаткової застави (у разі її наявності). Оцінка проводиться в акредитованих банком компаніях. Зі списком акредитованих оціночних компаній клієнт може ознайомитися на сайті банку.
У тому випадку, якщо клієнт самостійно вже знайшов нового покупця, процес узгодження з банком і виведення застави з обтяження займає до двох тижнів. У тому випадку, якщо потрібна допомога банку в пошуку покупців і при наявності додаткових факторів (ціна на майно / ліквідність застави), термін вирішення питання може бути збільшений.
Роман Бондаренко, начальник юридичного управління Банку «ГЛОБУС»
Необхідність продати предмет застави, як правило, виникає у позичальника, коли він не в змозі своєчасно платити гроші за кредитним договором і хоче погасити кредитну заборгованість коштами від продажу предмета застави або, що рідше, позичальник хоче замінити предмет застави на інший.
Тут слід пам’ятати, що договір застави забезпечує зобов’язання позичальника перед банком за кредитним договором, тому продаж предмета застави можливий тільки за згодою банку.
Для отримання згоди на продаж предмета застави, позичальнику слід звернутися в банк з відповідною заявою, і обгрунтувати свої наміри. Заява передається на розгляд кредитного комітету банку. За умови спрямування коштів від продажу предмета застави на погашення кредитної заборгованості або заміни предмета застави іншим ліквідним майном банк може дати згоду на продаж.
Пошуком покупця може займатися і позичальник, і банк, можливо також залучення для цього третіх осіб. З огляду на те, що відсотки за користування кредитними коштами нараховуються до повного погашення кредиту, заставодавець (продавець) в даному випадку є найбільш зацікавленою особою, і саме від нього залежить, наскільки швидко і за якою ціною буде проданий предмет застави.
На момент продажу суб’єктом оціночної діяльності повинна бути проведена актуальна оцінка предмета застави, яка визначається його ринковою вартістю, і за якою буде здійснюватися продаж.
Нотаріус, який посвідчив договір застави, на підставі дозволу банку знімає заборону на предмет застави і оформляє договір купівлі-продажу майна. При цьому слід пам’ятати, що зараз діють норми законодавства, що передбачають проведення розрахунків на суму, що перевищує 150 000,00 грн. в обов’язковій безготівковій формі.
Таким чином, після продажу предмета застави кредит повинен бути повністю або частково (в частині забезпеченій проданим предметом застави) погашений або предмет застави замінений на інший.






-
Оприлюднено щорічний Звіт про виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄССьогодні, 18:00 • Новини
-
Колізії та конфліктиКолишнього замміністра оборони засудили до 4,5 років в’язниці за пропозицію хабаряСьогодні, 17:44 • Новини • Колізії та конфлікти
-
За кордономНайбільший європейський виробник упаковки позбувся бізнесу в РосіїСьогодні, 17:30 • Новини • За кордоном
-
Проекти та інноваціїШтучний інтелект відбиратиме кандидатів на роботу в УкраїніСьогодні, 17:17 • Новини • Проекти та інновації
-
Огляд ЗМІКанада продовжила міграційну програму CUAET для українців: що потрібно знатиСьогодні, 17:00 • Новини • Огляд ЗМІ
-
СоцмережіЗ’явилося відео атаки Севастопольської бухти надводними безпілотникамиСьогодні, 16:40 • Новини • Соцмережі
-
Представники УПЦ (МП) вивозять меблі та бойлери, виселяючись із Лаври (ФОТО)Сьогодні, 16:26 • Новини
-
Київрада перерозподілила кошти бюджету столиці: на що підуть грошіСьогодні, 16:16 • Новини
-
Детективи БЕБ вилучили контрафактні цигарки та алкоголь на понад 12 млн грнСьогодні, 16:00 • Новини
-
10 тис. безробітних у 14 областях залучили до суспільно корисних робіт, – МінекономікиСьогодні, 15:45 • Новини
-
Ціни на зарядні станції в Україні впали на понад 40%, генератори подешевшали на 20%Сьогодні, 15:30 • Новини
-
Нацбанк отримав право на примусовий продаж суднобудівного заводу ЖевагоСьогодні, 15:15 • Новини
-
Українці за рік скоротили борги за мікрокредитами на 5 мільярдів, – “Опендатабот”Сьогодні, 15:00 • Новини
-
Франція може витіснити Росію з проєкту будівництва АЕС в Угорщині – Financial TimesСьогодні, 14:50 • Новини
-
Фонд гарантування вкладів розпочав виплати вкладникам «Айбокс Банку»Сьогодні, 14:40 • Новини
-
Ціна на газ у Європі впала нижче за $490/тис. куб. мСьогодні, 14:30 • Новини
-
Таємні контракти оборонних закупівель може переглядати Комітет Верховної Ради з питань нацбезпекиСьогодні, 14:21 • Новини
-
Огляд ЗМІ«Нова пошта» придумала, як побороти шахраїв, що просять сплату напередСьогодні, 14:14 • Новини • Огляд ЗМІ
-
Ноутбуки Lenovo: линейки и преимуществаСьогодні, 14:06 • Новини
-
Зверніть увагуВетерани можуть отримати гранти до 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток власного бізнесуСьогодні, 14:00 • Новини • Зверніть увагу
-
Держава отримала 1,32 млрд грн від продажу арештованого БЕБ російського аміакуСьогодні, 13:51 • Новини
-
За кордономСловаки вважають, що українські біженці погіршують ситуацію в країні, – опитуванняСьогодні, 13:39 • Новини • За кордоном
Матеріали за темою

Законодавство

Законодавство

Законодавство

Законодавство

Законодавство
